2 in de le klasse 12 leerlingen. d 2e 7 3e 8 4e 13 6e 9 Het, ten overstaan van de Heeren Dren p. J Blok, W. P. Boissevain en J. C. Kapteijn, als gecommitteer den, op 19, 20 en 21 Juni gehouden eindexamen, waarvoor zich met de 9 leerlingen der 6e klasse, nog een extraneus had aangegeven, die echter daaraan niet deelnam, werd voor de leerlingen met don gunstigsten uitslag bekroond, aan allen toch werd het verlangde di ploma, aan 8 A en 1 B uitgereikt, en eenigen mochten daarbij den bizonderen lof over het afr-eWd examen van Heeren gecommitteerden ontvangen. Voor het op 10 Juli gehouden le toelatingsexamen hadden zich 12 aspiranten aangemeld en wel 11 voor de le en één voor de 2e klasse. Daarvan slaagden 9 voor de le en 1 voor de 2e klas se, de overige 2 werden niet voldoende voorbereid ge acht om het Gymnasiaal onderwijs met vrucht te kunnen volgen. Het resultaat van de op 11, 12 en 13 Juli gehouden overgangsexamens was, dat van de le tot de 2e klasse werden bevorderd 8, voorwaar delijk 0 niet bevorderd 4. de 2e tot de 3e klasse werden bevorderd 6voorwaar delijk 1 niet bevorderd 0. 3 de 3e tot de 4e klasse werden bevorderd 5, voorwaar delijk 1 niet bevorderd 2. de 4e tot de 5e klasse werden bevorderd 11voorwaar delijk 2 niet bevorderd 0. de 5e tot de 6e klasse werden bevorderd 6 voorwaar delijk 0 niet bevorderd 0. Yan de 46 examinandi werden mitsdien onvoorwaar delijk bevorderd 36 voorwaardelijk 4 niet bevor derd 6. Ouzein ons voorgaand verslag, geuiten wensch mocht dus worden vervuld, eu gememoreerd mag thans worden, dat de verhouding tusschen de onvoorwaardelijk en niet bevorderden voor de eersten gunstig afsteekt bij de voorgaande jaren en zulks terwijl mede die verhouding tot de voorwaardelijk bevorderden nog iets gdnstiger is. Dat zulks niet weder verkeere is onze oprechte wensch en wel in de eerste en voornaamste plaats voor de leer lingen voor wie niet enkel een geregelde overgang van de eene naar de andere klasse van het grootste belang is, doch die, indien die overgang onvoorwaardelijk kan geschiedentevens ten volle van de vacantie kunnen profiteeren. Het 2° toelatingsexamen werd op Maandag 4 Sep tember gehoudenterwijl toen tevens de opgelegde her examens werden afgenomen. Voor het toelatingsexamen had zich één aspirant aangemeld voor de 5e klasse, die aan de gestelde eischen voldeed. 51 6 O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 68