60 Tengevolge van gedane oproeping hebben zich alhier voor de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel 40 jongelieden aangegevenwaarvan er 8 leerlingen van het Gymnasium of de Hoogere Burgerschool zijn. Aan de oefeningen werd door de jongelieden geregeld deelgenomen. In deze Gemeente zijn de volgende Scherpschutters- vereenigingen gevestigddie als zoodanig door den Koning zijn erkend, overeenkomstig het Kon. Besl. van 12 Mei 1867, (Stbl. No. 49). Neêrlands Koning, met 25 leden. St. Hubert, 16 Concordia, «25 Gelria37 De oefeningen hadden regelmatig plaats. De vereeniging Claudius Clvilis is, volgens bekomen inlichtingopgeheven. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen. 61 Door wijlen mej. J. W. Knoch, zich gewoonlijk ge noemd en geschreven hebbende de Bruijn, destijds Wonende te Amsterdamwerd aan de Diaconie der Evang. Luth. Gemeente alhier, een legaat besproken van f 1000, Wijlen mej. A. Gesink, wed. L. van Delden, besprak ten behoeve der Diaconie der Herv. Gein. een legaat groot f 500, Bij Koninklijke besluiten werden de machtigingen tot aanvaarding dier legaten verleend. HOOPDSÏUK IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. I. Scholen voor lager onderwijs. Opgave van het getal der openbare en bijzondere ■scholenvoor elke coort afzonderlijk. Naam van het Aantal Aantal Kerkgenootschap. Kerken. Leeraars. Nederduitseh Hervormde Gemeente 2 6 Evangelisch Luthersche Ge meente 1 X Doopsgezinde Gemeente 1 1 Gereformeerde Gemeente 1 1 Roomsch Katholieke Gemeente 1 3 Nederlandsch Israëlietische Gemeente 1 1 Gemeente van Gedoopte Christenen 1 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 32