44 Zullen wij in het vervolg in staat zijn, U aangaan de de exploitatie der Waterleiding meer gedetailleer de opgaven te verstrekken, voor dit verslag moeten wij ons nog bepalen tot eenige opgaven, ons door de Waterleiding Maatschappij medegedeeld. Het door de Inrichting geleverde water beantwoordde voortdurend aan alle gestelde eischende watervoor raad kon steeds ruim in de behoefte voorzien, niettegen staande het meer dan gewoon verbruik tijdens de aan houdende droogte in dezen zomer. Ook was de druk van het water steeds voldoende. Het aantal aangesloten perceelen vermeerderde met 113, waaronder ecliter betrekkelijk weinig arbeiders woningen, en was aan het einde van dit jaar tot 539 geklommen. Het buizennet werd aan het Stationsplein uitgebreid met 90 Mr. buis, wijd 0,08 M., voor aansluiting der te bouwen perceelen. Machines, ketels en gebouwen, hoogreservoir en buizen net verkeerden in goeden staat. De filters werden geregeld van schoon zand en grint voorzien en onderhouden. 45 HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. o. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In hoofdzaak meenen wij te kunnen verwijzen naar de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente- reiniging. De toestand der openbare straten, pleinen, wegen en openbare gebouwen binnen deze Gemeente, was voldoende. Yoor de reinheid werd behoorlijk zorg gedragen. Bij warm weder werden de straten en pleinen eenige malen per dag besproeid. Voor den geregelden afloop der riolen en goten en voor het schoonhouden der openbare privaten en urinoirs, werd behoorlijk gezorgd. b. Heerschende ziekten. In 1893 kwamen in deze Gemeente voor 7 gevallen van Febris Typhoidea, waaraan 1 persoon is overleden; 2 gevallen van diphtheritis, waaraan 1 persoon is over leden, en 1 geval van typhus. Gevallen van cholera zijn in deze Gemeente niet voorgekomen. In de buurten bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 24