40 De grachten werden met zorg schoongemaakt en ge spuid. In den hoek bij de Polsbroek, werd de oever door een rijzen dam in gebogen lijn genormaliseerd. De kosten van onderhoud der havens en grachten hebben bedragen f 748,05. Kaden. Langs de IJsselkade werden eenige nieuwe meerpalen geplaatst. De bazaltkade langs de Rozengracht werd opgehoogd. De onkosten hebben bedragen f 495, Plantsoenen en Wandelingen. De plantsoenen en wandelingen verkeeren over het algemeen in een goeden toestand. Was het jaar 1892 en vooral de zomer van dat jaar droog te noemen, niet minder kenmerkte zich de zomer van 1898, vooral de voorzomer, door langdurige droogte, waardoor het jonge plantsoen, dat in het voorjaar geplant was veel te lijden had, en alzoo veel zorg vereischte door het aanhoudend besproeien, om zoodoende den groei er van te bevor deren. De jonge boomen werden allen gesnoeid en hielden zich zeer goed, ook de jonge heesters en het plantsoen in de kweekerij groeiden flink op, zoomede wat in het voorjaar verplant werd. Met het snoeien der boomen langs de Marschwegen werd voortgegaanook langs den Deventerweg werd een gedeelte der eikenhoomen gesnoeid. Het hakhout 41 er onder werd afgehakt en verkocht. Even als het vorige jaar, had het jonge plantsoen in het Coenenspark weer veel te lijden van het ijs, dat zich bij den hoogen waterstand aan de strui ken vasthechtte, en hoewel geregeld losgemaakt toch menige jonge heester beschadigde. Ook was de grond door het liooge water ongeveer 40 c.H. diep op enkele plaatsen uit de paden gespoeld, zoodat er ongeveer 50 M3 grond en klei aangevoerd moest worden om de ga ten weder dicht te maken. De vijvers werden geregeld schoongemaakt van on kruid. Door den lagen waterstand in den zomer was er geruimen tijd geen water in, wat aan het aanzien van het park veel afbreuk deed. Op het Stationsplein werden enkele acasiaboompjes omgehakt voor het plaatsen van een ijzeren hek door het Oude- en Nieuwe Gasthuis; het daargelegen lage ter rein werd opgehoogd en met graszaad bezaaid. Het plantsoen bij de Groote Kerk werd geheel uitge graven enkele boomen geveld en na verlaging het terrein weder geheel nieuw beplantaangelegd en met graszaad bezaaid. Aan de IJsselkade werden dit jaar drie sproeikranen in het plantsoen gemaakt om de grasvelden en bloemen te besproeienverder werden nog aangekocht peppelen- pooten tot aanplanting in de weidelandenen zuivere stekken van de Oanadasche populus tot verkrijging van een best soort peppels. Het jonge plantsoen in de kw ;ekerij hield zich zeer

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 22