38 Daaruit blijkt, dat het jaar 1893 zich heeft doeu kennen door lage rivierstanden. De hoogste stand werd waargenomen op 18 Februari en bedroeg 7,55 M. A.P. 155 YOet. z p De laagste op 24 September en bedroeg 3,07 M _L A.P (li voet Z.P.) Mede tengevolge van den aanleg en de verlenging van rij vsknbben, werden sommige gedeelten der oevers sterk aangetast, waartoe in den loop van 1894 de noodio-e her stellingen en voorzieningen zullen worden aangebracht. Het gedeelte der Berkel tusschen de Ruïne en de ie atensteeg langs den Berkelsingel werd geheel uitge diept en genormaliseerd.— Tengevolge van de onderhandelingen met het Be stuur van het Waterschap de Berkel, omtrent de ver betering der Berkel binnen de Gemeente, werd eene overeenkomst gesloten met dat Bestuur, in hoofdzaak bevattende, dat de zoogenoemde inundatiesluis in den Varnsveldschen weg, als uitwateringssluis van de Berkel, zal worden vervangen door een nieuwe sluis in den Houtwal. dat de aftesnijden bochten der Berkel aan de Ge meente worden overgedragenterwijl de benoodigde gron den voor de normaliseering der Berkel door de Gemeente zullen worden ter beschikking gesteld (zie de overeen- "omst, goedgekeurd door den Gemeenteraad dd 1 Mei 1893.) De volgens die overeenkomst voor rekening der Ge meente te bouwen uitwateringssluis in den Houtwal werd 39 aanbesteed op 22 September 1893 voor f 17250,— en het benoodigde ijzerwerk voor f 2500,— te zamen f 19750. waaronder is begrepen een bedrag van f 1000,— voor het vervoeren van 5000.— M3 grond uit de sluisput naar en tot aanplemping der watervlakte in de Hoofdgracht tusschen de Nieuwe school en de David Evekinkstichtingr. Met de uitvoering der werken werd een begin gemaakt zoodat op het einde des jaars de sluisput geheel ont graven en het heiwerk der fundeering onderhanden was. Bruggen. IJsselbrug. Na de groote herstelling van de IJssel- brug in 1892, verkeert deze in zeer goeden toestand. De nieuw aangebrachte bewegingstoestellen blijven bij voortduring aan de verwachting voldoen. De melkbrug in den weg naar Helbergen werd ge heel vernieuwd. Het dek op de Oostveensclie brug werd gedeeltelijk vernieuwd. De gezamenlijke onderhoudskosten hebben bedragen f 2280,50, waarvan voor de IJsselbrug, met inbegrip der arbeidsloonen voor de bediening, f 1323,09. Havens en Grachten. lot het op diepte houden der havens werd ongeveer 500 M3 grond uitgebaggerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 21