34 de bestratingen op de Rozengracht, den Martinetsinge-l Turfstraat, Heukerstraat, Raadhuissteeg en Broederen- Kerkstraat geheel of gedeeltelijk opgenomen en verlegd Langs de nieuw gebouwde woningen aan den Coo- hoornsingel en Berkelsingel werden nieuwe trottoirs gelegd. Op verschillende plaatsen werden tot verbetering der afwatering bestaande riolen verlengd of nieuwe gelegd en de noodige straatsyphous geplaatst, en wel voorna melijk op het Stationsplein, den TadamasingelCoe- hoornsingelBarlheze, Spiegelstraat, Heukerstraat en in den straatweg naar Apeldoorn. Met de eigenaars der perceelen op den hoek der Nieuwstad en Overwelving en op den hoek der Korte Holstraat en Turfstraatde Heeren Spier en Taniiniau werden overeenkomsten aangegaan tot afstand van grond voor verbreeding dier straten met afronding der hoeken. He verschillende materialen werden na gehouden in schrijving geleverd: de straatklinkers voor f 13,— per 1000. de Ben-Ahinkeien 61,90 1000. De kosten van aanleg en verbetering van straten hebben bedragen, met inbegrip van f 929,75 kosten aankoop grond van D. Yredenburg, f 2299,50; die van onderhoud f 6910,—. Gedurende het jaar 1893 werden 189 aanvragen of kennisgevingen voor het bouwen of veranderen van werken aan of in den openbaren weg behandeld. 35 24 perceelen werden afgebroken en door 21 nieuwe vervangen, terwijl 22 geheel nieuwe woningen werden gebouwd. Wegen en Voetpaden. De verbetering van den Yirrakkerweg in het vorige jaar begonnen, werd in dit jaar ten einde gebracht. Tengevolge der bebouwing langs den straatweg naar Apeldoorn in de Hoven, werd het daar aanwezige voet pad opgehoogd en bestraat, en tot verbetering der af watering, na bekomen concessie van het Rijk, een riool dwars door den straatweg gelegd. Ka de wegruiming van de sedert jaren hinderlijke overblijfselen van het wachthuis bij de voormalige La- repoort, werd de Graaf Ottosingel aldaar bijgewerkt. Langs den Emmerikschen weg werden de voetpaden gedeeltelijk bestraat. De overige wegen en voetpaden werden met zorg onderhouden en verkeeren met enkele uitzondering (Warnsveldsche weg) in voldoenden toestand. De kosten hebben bedragen: Yoor aanleg en verbetering f 3156,47. Yoor onderhoud 3179,91. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. De verschillende werken werden naar behooren on derhouden en verkeeren in voldoenden toestand.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 19