32 eene beslissing genomen en vastgesteld, dat voor die gecombineerde school zal worden ingericht het gebonw thans gebruikt voor school C en de Burgerbewaarschool in de Molenbeekstraat. De vereischte stukken zijn voor het einde des jaars bij het schooltoezicht ingezonden, zoodat het te verwachten is dat deze verbouwing in de loop van 1894 tot stand zal komen. Behalve het gewone dagelijksche onderhoud, wer den eenige lokalen geverfd in de scholen AD en F, en in het Gymnasium. "Van de H. B. School werden het pannendak en de zinken goot langs het voorgebouw aan de Waterstraat gedeeltelijk vernieuwd en op de groote teekenzaal vier ijzeren ramen door gewone lichtkozijnen met schuifra men vervangen en verschillende gordijnen vernieuwd. De aanwezige waterleiding werd geheel nagezien en in orde gebracht en de drinkwaterleiding in het gebouw aangebracht. De kosten van onderhoud der verschillende inrichtin gen hebben bedragen, met inbegrip van de verwarming en verlichting: Van de Bewaarscholen514535 Scholen Lager Onderwijs School Middelbaar Hooger Gymnastiekschool 4470,15 5 1552,26 5 641,635 270,13s 33 Openbare pompen en standpijpen, tot kostelooze verstrekking van drinkwater. Op advies van de Gezondheids-Commissie werden eenige pompen, waarvan het water ongeschikt werd ge acht voor drinkwater, voor het gebruik gesloten. De afgekeurde pomp op de Schupstoel werd wegge ruimd. De kosten van onderhoud hebben bedragen 402,98. Straten, Pleinen en Riolen. Wegens den aanleg van gas- en waterleiding, het leggen van tramlijnen en de plaatsing van telephoon- palenhebben voortdurend opbrekingen en ontgravingen plaats, waardoor het profil op verschillende plaatsen veel te wenschen overlaat en waardoor de straten bij voortduring veel onderhoud vereischen. De bestrating om de Groote Kerk tussclien het ge meente-huis en de Proostdijsteeg werd geheel opgenomen en herstraat met gedeeltelijk nieuwe klinkers, nadat het terrein vooraf ongeveer 0,50 M. was verlaagd en tot verbetering der afwatering een nieuw riool en de noo- dige straatkolken waren gesteld. De in de Bornhovestraat en in het Rijkenhage aan wezige riolen werden verlengd en de bestratingen ge heel verlegd, met bijvoeging van nieuw materiaal. Behalve min of meer belangrijke herstellingen werden 3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 18