30 B. Eigendommen en inrichtingen bestemd voor den pubiieken dienst. a. Gemeentehuis en Boterhal. De toestand is nog dezelfde als vroeger. Alvorens met de verbouwing van bet Raadhuis te kunnen beginnen, werd de oude lial van het voormalig Rechts- gebouw, aan het Raadhuis grenzende, ingevolge Raads besluit als proef ingericht voor botermarkt, waartoe in dat lokaal een nieuwe vloer gelegd, nieuwe lichtope ningen aangebracht, de muren bijgewerkt en eenige nieuwe tafels met een weegtoestel werden geplaatst. De kosten daarvan hebben bedragen f 1068,12. Op den 5 Augustus 1893 werd het gebouw voor het houden der botermarkt in gebruik genomen. h. Gehouwen en inrichtingen voor den gemeente dienst. (Zie pag. 45 en 46 verslag 1891.) De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toe stand. Yan het Wijnhuis werden de zinken goten en de stoep vernieuwd en werden twee nieuwe groote kasten voor het politiepersoneel beschikbaar gesteld. Het be nedenlokaal werd aan de telephoonmaatschappij in bruik leen afgestaan. Het verkooplokaal achter de Groote Kerk vorderde eenige belangrijke herstellingen aan goten, kozijnen en ramen, terwijl de gevel opnieuw beraapt werd. 31 Aan den Tadama- en Berltelsingel werden twee nieu we watertrappen met spoelingen gemaakt. Op den Boompjeswal en op de Rozengracht werden twee dubbele urinoirs geplaatst, voorzien van de water leiding tot doorspoeling. De onderhoudskosten der verschillende werken en in richtingen hebben bedragen f 2948,89. c. Torens. Het onderhoud der torens, met inbegrip van het on derzoek der bliksemafleiders, vorderde eene uitgaaf van f 101,80. Gebouwen bestemd voor Openbaar onderwijs. De toestand is dezelfde als in het vorige verslag is vermeld. Als vervolg op het in een vorig verslag meegedeelde omtrent den bouw eener nieuwe school I aan den Ta- damasingel diene, dat na de goedkeuring van de inge diende plannen enz., de aanbesteding van den bouw in twee perceelen aan G. J. Koordeman werd gegund voor de som van 41600, Met het ophoogen van het terrein werd onmiddellijk begonnen, zoodat dit op den bepaalden tijd gereed kwam. Met de overige werken, als het gereedmaken van timmerwerken, werd een aanvang gemaakt. Omtrent de vereeniging van de scholen B en C werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 17