28 De navrucliten, welke hoofdzakelijk bestonden uit veevoeder, waren goed. De groententeelt. leverde dit jaar over liet algemeen eene middelmatige opbrengst, de prijzen waren echter laag. De vruchtenteelt was dit jaar zeer overvloedig, vooral appelen waren er buitengewoon veel; de kwaliteit der appelen was middelmatig, de prijs zeer laag. Het afrikken der wei- en hooilanden werd opnieuw voor 4 jaren aanbesteed, voor f 439,75 per jaar. De kosten van onderhoud van ervenbouw- en wei landen bedroegen f 4766,145. De in 1892 verkochte terreinen aan het overwelfde gedeelte der Rozengracht (de vroegere molenhuizen), en de verkochte terreinen langs den Berkelsingelwerden door de koopers volgens de voorwaarden, in het afge- loopen jaar met woningen bebouwd. Ingevolge de in het verslag van 1892 kortelijk ver meldde ruiling en overname van rijks militaire gronden, kwamen de daartoe behoorende gronden en gebouwen, het vroegere Hoornwerk, de linie van Hooff, de voor malige wachthuizen buiten de Larepoort en eenige kleine woningen in den Reinmakershoek, de ziekenstal in den Geweldigershoekde kazerne „de latijnsche school", de bfieuwstadsgraclit en een gedeelte grond daarlangs, in bezit der gemeente. Door de Gemeente werd, ingevolge de voorwaarden ter beschikking van het Rijk gesteld het terrein van 29 het vroegere hooimagazijn, een exercitie terrein onder Gorssel, ter grootte van 98,45 Het., de kosten van de nieuw te bouwen woningen voor gehuwde militairen en een nieuw militair gebouw voor scherm en gymnastiek onderwijs, ad f 21900, Yerder werden de militaire loodsen en woningen uit het Hoornwerk naar het terrein bij de kazerne verplaatst en het maken der afsluiting langs het laatstgenoemde terrein door de Gemeente bij aanbesteding verricht. Een en ander is voor zooverre zulks door of vanwege de Gemeente moet geschieden geheel afgewerkt, terwijl de gebouwen, van wege het Rijk te stichten, bereids aanbesteed en onderhanden zijn. Alvorens met het egaliseeren van het Hoornwerk te beginnen en in verband met den herhaaldelijk uitgespro- wensch om een scheepvaartverbinding tusschen de Ber- kel en den IJssel, en de uitbreiding der Gemeente aldaar, wordt een onderzoek ingesteld en plannen opgemaakt, welke, naar wij vertrouwen in den loop van dit jaar door U behandeld kunnen worden. De kosten vallende op de overeenkomst met het Rijk in zake de overneming van gebouwen en grondenheb ben voor zoover deze over 1893 zijn betaald, bedragen f 40428,895. Het van het Rijk overgenomen terrein der kleine woningen in den Reinmakershoekgeheel omsloten door de terreinen van de R. C. School, werd op verzoek van het Bestuur dier school voor den kostenden prijs van f 350,aan hem afgestaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 16