22 Aan verschillende personen werden uit oud-archief inlichtingen verstrekt, terwijl voorts het archief in 1893 ook door vele niet-ingezetenen waaronder des kundigen werd bezocht. Op te merken valt nog, dat ook dit jaar alleen dat gene werd aangekocht, wat betrekking heeft op de ge schiedenis van Zutphen in de eerste plaats, en in de tweede op die van Geldei'land, in het bizonder de Graafschap. Daardoor wordt langzamerhand eene vol ledige verzameling verkregen van alles, wat op de ge schiedenis dezer Gewesten, speciaal van Zutphen en omstreken, betrekking heeft. De bibliotheek werd in 1893 verrijkt met: 1. De in 1893 verschenen afl. van het Woordenboek der ÏTederlandsclie Taal. Aangekocht. 2. De in 1892 en 1893 verschenen werken der Ko ninklijke Akademie van Wetenschappen te Amster dam. Geschenk dier Akademie. 3. Het verslag van den toestand der Gemeente Zut phen over het jaar 1892. 4. La Cloche littéraire et artistisque, organe mensuel de l'Académie Lamartine, première annéeno 1 ler Mai 1893. Geschenk van den kunstschilder R. E. J. Roeterink te Alkmaar. [Hierin komt eene lofrede voor op genoemden heer, een voormaligen stadgenoot.] 5. Hansische Geschichtsblatter, jaarg. 1892. Aange kocht. 6. Geldersche Yolks-Almanak voor 1894. Aangekocht. 23 7. Supplement op den Inventaris van het Oud-Archief der Heerlijkheid en Gemeente Neder-Hemert, op gemaakt door den heer P. 1ST. van Doorninck. Haarlem 1893. Geschenk van den Schrijver. 8. Inventaris van het Oud-Archief der Stad Leeuwar den, bewerkt door J. C. Singels, archivaris der gemeente Leeuwarden. Goschenk van het gemeen tebestuur van Leeuwarden. 9. Afbeeldingen van oude bestaande Gebouwen, jaarg. 1892, afl. 33. Geschenk van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst. [Hierin komt eëne photö-lithographie voor van het Wijnhuis en diens toren met een bij schrift van den heer F. H. van Etteger.] Het museum had in 1893 de volgende aanwinsten: 1. Twee vaandels en eene ledenlijst (in zwaar vergulde lijst en achter glas) der in het begin van 1893 ontbonden vereeniging „Polyhymnia." Geschenk dier Vereeniging. 2. Een ijzeren haak, waaraan weleer een touw werd bevestigd, in welks midden eene straatlantaarn werd opgehangen. Afkomstig van een huis in de Korte Hofstraat B 22. Geschenk Van den heer F. H. Heukelman. 3. Een gedenksteen, overgebracht uit het Voormalige rechtsgebouw in de Lange Hofstraat, waarop de volgende woorden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 13