hoofdakte, en zich onderscheiden door grooten ijver, bijzondere geschiktheid en bekwaamheid, doch niet het geluk hebben aan het hoofd eener school geplaatst te zijn, eene betere toekomst geopend worde, dan thans het geval is. In de samenstelling der Commissie is geene verande ring gekomen. De heer Dr. B. C. GOUDSMIT, die aan de beurt van aftreding was, is in de Raadszitting van 5 December als zoodanig herbenoemd. De heer Distncts-Schoolopziener woonde in het afge- loopen jaar enkele vergaderingen der Commissie bij. De Commissie had niet het voorrecht, den heer Ar- rondissements-Schoolopziener in hare vergaderingen te zien. De Commissie hoopt, dat de gewichtige plannen tot reorganisatie van het Lager onderwijs, die in den loop van dit jaar zullen worden voorbereid en uitgevoerd, den bloei van het Lager onderwijs in deze Gemeente zullen bevorderen. A. G. KOK, Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Zutphen Secretaris 7 Februari 1893. Bijlage F. VERSLAG omtrent den toestand der gesubsidieerde BEWAARSCHOLEN in de Gemeente Zutplienover het jaar 1892, opgemaakt ingevolge art. 26 der voorwaarden waaronder de subsidie wordt verleend. De localen waarin de bewaarscholen worden gehou den, zijn in goeden toestand, In het laatst van het jaar 1892 werd door Burge meester en Wethouders dezer gemeente aan de Commis sie voor de bewaarscholen medegedeeld, dat naar alle waarschijnlijkheid het locaal op de Nieuwstad waarin de bewaarschool voor kinderen uit den meergegoeden stand wordt gehouden, voor andere doeleinden zoude moe ten worden gebruikt. Burgemeester en Wethouders meenden dat die school dan zoude kunnen worden gehouden in een pand van de gemeente op het Oude Want naast school A. Een genomen proef heeft echter bewezen dat de be waarschool daar, hinderlijk zou zijn voor die school. 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 89