4 ontslag gevraagd had en wie dit in dezelfde Raadszit ting was verleend. Aan de school voor Chr. nat. Onderwijs op het Oude Want werd de onderwijzer G. J. Rietman, die met i April de school verliet, vervangen door den heer H. Vissink. Op 15 Juni legde de heer G. Schutte zijne betrekking neer als hoofd der school, en werd met 1 Juli vervangen door den heer A. de Zeeuw. Mejuffrouw A. C. G. Sepmeijer legde den 31 De cember hare betrekking aan die school neder. Aan de Roomsck Catholieke jongensschool werd de heer W. Klein Hofmeijer op 1 October op verzoek eervol ontslagen en met genoemden datum vervangen door den heer A. J. E. VERKUIJL. Aan de Roonisch Catholieke meisjesschool werd het onderwijzend personeel uitgebreid door de benoeming van mejuffrouw J. W. P. VERNIG. De toestand der gebouwen en lokalen der openbare en bijzondere scholen is over het algemeen zeer be vredigend. Dit kan echter niet gezegd worden van school G. De Commissie spreekt de verwachting uit, dat met den bouw van de nieuwe school, waartoe reeds m den loop van het vorige jaar besloten isspoedig een aanvang worde gemaakt. Hoewel de toestand van het gebouw van school B op zich zelf niet onvoldoende kan genoemd worden, zoo is de beschikbare ruimte onvoldoende met het oog op de splitsing der laagste klasse. Die splitsing wat alleen mogelijk door de combinatie van de 4e en 50 klasse, welke combinatie uit den aard der zaak slechts van tijdelijken aard kan zijn. 5 In de gebrekkige verlichting van de scholen A, B en C is bij den aanvang van den winter op afdoende wijze voorzien. De schoolmeubelen en leermiddelen op de verschil lende scholen verkeeren over het algemeen in zeer voldoenden toestand, met uitzondering van de school meubelen op school G. De Commissie wenscht er echter op te wijzendat voortdurend de te late levering der leermiddelen hoogst storend werkt op den gang van het onderwijs. De hoofden van alle openbare scholen wezen herhaaldelijk op de nadeelendie zij daarvan ondervinden. De Commissie hoopt, dat in het vervolg met de grootste strengheid daartegen zal worden gewaakt. Het aantal leerlingen, op ieder der scholen aanwezig, blijkt uit de volgende tabel:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 85