Kalkman; daar de laatste echter onmiddellijk voor zijne benoeming bedankte, werd in de Raadszitting van 5 Februari 1892 in zijne plaats benoemd de heer M. J. Waale; de beide nieuw benoemden traden den iu April in functie. Daar de heeren R. Dekker en J. C. Hietink reeds met 1 Maart hunne betrekking neerlegdenwas het te vreezen, dat het onderwijs aan school B in die maand groote schade zoude lijden. De heer G. VAN DER Kaaden, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, heeft ech ter geheel belangeloos gedurende de maand Maart eeni- ge uren daags zijne zeer gewaardeerde en degelijke hulp verleend, en daardoor gedurende dien tijd mede gewerkt tot den geregelden gang van het onderwijs aan school B. In de Raadszitting van 24 October 1892 werd beslo ten tot uitbreiding van het onderwijzend personeel op school Bten gevolge van dit besluit werd in de Raads zitting van 14 November 1892 als onderwijzer aange steld de heer J. Zwiers. (i) Aan school E werd Mejuffrouw J. Ph. Adelink, die in de Raadszitting van 4 Juli 1892 eervol ontslagen werd, met 1 October vervangen door Mejuffrouw J. G. H. Harbach daartoe benoemd in de Raadszitting van 29 Augustus 1892. In de plaats van den heer J. Gimberg, eervol ont slagen in de Raadszitting van 24 October 1892, werd in de Raadszitting van 14 November 1892 benoemd de heer J. van der Vies. Daar laatstgenoemde on- 3 derwijzer eerst met i Januari 1893' in functie zou treden, en de heer Gimberg met 1 November zijne betrekking wenschte neer te leggen, werd de vacature tijdelijk waargenomen door den heer H. A. KRUKZIENER. Aan school F werd de heer W. J. DE WlLDT, die tot hoofd eener school te Vogelenzang benoemd is, in de Raadszitting van 24 October 1892 eervol ontsla gen; in zijne plaats werd in de Raadszitting van 1 November 1892 benoemd de heer J. W. PASMAN, eerst tegen 15 Februari in functie treedt. De heer P. F. ZUURING werd, in de plaats van den heer DE WlLDT, tot eersten onderwijzer aan school F aangesteld. Aan school G werd de heer C. TEMPELMANS Plat, na gedurende eene lange reeks van jaren met ijver en toewijding als hoofd der school werkzaam geweest te zijn, op verzoek eervol ontslagen, onder dankbetuiging voor de door hem aan de Gemeente bewezen diensten. In zijne plaats werd in de Raadszitting van 30 Mei 1892 benoemd de heer J. A. SCHUTTE, die den in September in functie trad. Aan school H werd met 1 Maart eene klasse van niet betalende leerlingen toegevoegd. Als tijdelijke on derwijzeres aan die klasse trad op Mejuffrouw A. HESKES. In de Raadszitting van 30 Mei werd als onderwijzeres voor die klasse aangesteld Mejuffrouw M. P. G. DU CROCQ, die den 16 Juli in functie trad. Mejuffrouw DU CROCQ werd in de Raadszitting van 14 November 1892 tevens benoemd tot onderwijzeres aan de avondherhalingsschoolaan school H verbonden, in de plaats van Mejuffrouw H. Revelman die eervol 2 (1) Deze is sedert 10 Januari van dit jaar in fuuetie.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 84