5# 8 der aangekocht ten behoeve van het onderwijs in de Scheikunde. Evenzoo zijn eene reeks photografiënter vertooning met het Skiopticonaangeschaft voor het onderwijs in de Dierkunde, en is eene groote wandkaart van Midden-Europa aangekocht voor de Aardrijkskunde. De Ama nuensis Morhee heeft een zeer voldoend Ski opticon vervaardigd, en daarmede het phy- sisch Kabinet verrijkt. Het gebouw en de meubelen hebben in de laatste groote vacantie eene flinke herstellino- ondergaan. Voor het behoud in goeden staat wordt voortdurend de meeste zorg gedragen. Mededeelingen. De vrijwillige oefeningen in den wapenhan del zijn in het najaar weder hervat, nu onder leiding van den Luitenant der Infanterie, den Heer Franken. De theoretische oefeningen worden m lokalen der school gegeven op twee dagen per week, doch vinden niet zoo veel belangstelling als het vorige jaar. II. Burger-Avondschool. De leeraar C. Tempelmans Plat, die van de oprichting van de school af (in 1864) in den Voorbereidings-cursus de Wiskunde, de Aardrijkskunde, de Geschiedenis en het Ne- derlandsch onderwezen had en sedert 1 No vember 1883 uitsluitend de drie laatste vak- Onderwijzend Personeel. 9 ken, nam wegens gevorderden leeftijd, bij het in April gehouden Overgangs-examen afscheid van de School. Met groote toewijding en onverflauwden ijver heeft hij gedurende 28 jaar zijne taak vervuld, en op de meest eervolle wijze gaf de Raad hem, op zijn verzoek, in de Vergadering van 30 Mei, ontslag met ingang van 1 September. In de Raadsvergadering van 4 Juli werd de vacante betrekking vervuld door de tijdelijke benoeming van den Heer J. W. Kesler, Hoofd van School E, die alzoo bij den aanvang van den nieuwen cursus in functie trad. Verder werden in de Raadsvergadering van 4 Juli de tijdelijke leeraren Bolderman, Suringar, Goudsmit en van der Stempel weder als zoodanig herbenoemd voor het tijd vak van 1 September 1892 tot 1 September 1893, en wel op dezelfde voorwaarden als vroeger. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op ultimo December 1891 in de Ie klasse! laa^Ste Afdeeling of Ia 27- hoogste Ib 12. He 6. me 5- IVe 21. Totaal 71. Aan de overgangs-examensgehouden 5 en 6 Aprii, namen deel in de:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 81