4 een volgend verslag hopen wij te kunnen memoreeren dat zulks niet gepaard behoefde te gaan met een be trekkelijk zoo groot getal niet bevorderden; De aan de voorwaardelijk bevorderden opgelegde herexamens werden den Se September afgelegd en wel met gunstigen uitslag: Voor de 2 van de ie klasse in de Wiskunde. 1 26 n in het Latijn, n die 4e in het Latijn. 5° in de Wiskunde, enkel voor de andere van de 2e klasse, wien mede een herexamen in het Latijn was opgelegd, werd het beter geoordeeld de lessen in die klasse nog één jaar te volgen. Bij den aanvang van den nieuwen cursus 1892/93 keerde een der niet bevorderde leerlingen uit de 3e klasse niet terug en daar één der tot de klasse be vorderde leerlingen inmiddels was overleden, vingen de lessen op 6 September aan met 56 leerlingen, een ge tal waarin tot op 1 Januari 1893 geen verandering is gekomen. Die leerlingen zijn thans over de verschil lende klassen verdeeld als volgt: in de ie 12; in de 2e 8; in de 3e 8; in de 4e I3; in de 5e 6; en in de 6e klasse 9. Zooveel mogelijk werd aan het verzoek van ouders, voogden of verzorgers om toestemming tot het geven 5 van privaatlessen aan leerlingen door een der leeraren, door ons voldaan. Wij hebben daarbij echter als regel aangenomen zulks met te verleenen dan alleen in die gevallen waar in ons zulks met gegronde hoop tot steun van gere gelde bevordering der leerlingen noodig of nuttig toe schijnt. En hiermede hebben wij alles wat ons omtrent de leerlingen vermeldenswaard voorkomt, opgesomd. Geen ernstige vergrijpen tegen tucht of orde kwa men ter onzer kennis en over ijver en belangstelling van de leerlingen bij het onderwijs valt over het alge meen niet te klagen. Het leeraarspersoneel onderging dit jaar eene vrij belangrijke verandering. Den 2^n Mei werd door den Gemeente Raad, inge volge zijn verzoek, een eervol ontslag verleend a^an Dr. J. Balland als leeraar in de Fransche taal aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool. Ter voorziening in die vacature werd door ons, ingevolge den uitgedrukten wensch van Burgemeester en Wethouders, in overleg met de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs, uit de zeven solli citanten eene voordracht aan den Raad gedaan bestaan de uit de Heeren H. C. Mellet, onderwijzer aan eene particuliere school te Haarlem.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 74