A t~~ 2 ste na een herexamen in de meetkunde te licht werden bevonden om tot eene Universiteit te worden toegelaten, zij gaven echter blijkbaar den moed niet op en keerden' beide als leerlingen der 6e klasse na de groote vacantie terug. Bij het op Maandag ir Juli gehouden admissie- examen gaven zich 13 jongelieden tot toelating aan en wel voor de 10 klasse 10: voor de 2° 2 en voor de 3e 1; hiervan slaagden voor de i® klasse allen, terwijl 1 adspirant voor de 2e klasse mede voor de 1° werd toegelaten en van de andere een herexamen in de Wiskunde moest worden gevorderd die voor de 3° klasse eindelijk bleek niet hooger dan in de 2e klasse te kunnen worden geplaatst Van dezen echter kwamen bij den aanvang van den nieuwen cursus drie niet opdagen en wel één der voor de ie klasse geslaagden, degene aan wien voor de 2® klasse een herexamen was opgelegd en de tot die klasse toegelaten adspirant voor de 3e klasse; Aan het op 5 September gehouden examen namen ten slotte nog 4 jongelieden deel, waarvan twee werden toegelaten tot de i® klasse en twee moesten afgewezen Tegenover de 6 tot de Academie bevorderden werden alzoo 12 nieuwe leerlingen toegelaten, zoodat het getal leerlingen met 6 vermeerderde; De uitslag van de op 12, 13 en 14 Juli gehouden overgangsexamens was als volgt: van de ie tot de 2e klasse bevorderd 4 niet bevor derd o voorwaardelijk 2. 2® tot de 3e klasse bevorderd 4 niet bevor derd 1 voorwaardelijk 2. 11 3e tot de 40 klasse bevorderd 10 niet bevor derd 3 voorwaardelijk o. 4® tot de 5e klasse bevorderd 3 niet bevor derd 4 voorwaardelijk 1. ,1 5e tot de 6® klasse bevorderd 7 niet bevor derd 2 voorwaardelijk 1. Van de 44 afgelegde examens alzoo bevorderd 28, niet bevorderd 10, voorwaardelijk 6. Bij eene vergelijking met den uitslag ten vorigen jare, toen blijkens ons verslag van de 51 examinandi werden bevorderd 37, niet bevorderd 5 en voorwaar delijk 9, valt dus op te merken, dat de verhouding, wat de bevorderden aangaat, vrijwel gelijk staat, doch dat die van de niet bevorderden veel ongunstiger en van de voorwaardelijk bevorderden of die waarvan een herexamen in een te zwak vak moest worden gevor derd, gunstiger is; Konden we dus aan den in ons verslag over 1891 uitgedrukten wensch tot minder ruime toepassing van eene voorwaardelijke bevordering gevolg geven in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 73