4o kens voor het geval staan, dat zulke berichten bij het pubhek opnieuw de dwaze bacteriënvrees in het leven nepen, hetgeen in tijden van epidemiën wel degelijk kwaad kan. Bovendien non bij velen der gebruikers, „p gr0„d van dergelijke berichte,, die geenerlel waarborgen aanbieden, wantrouwen in de waterleiding worden „p. gewekt en zou ten slotte het publiek rich meer en meer van deze zoo nuttige inrichting afwenden en dat „el zonder grond, daar eene slechte hoedanigheid van het gefiltreerde water ui, het chemisch onderzoek veel beter kan bijken dan uit het bacteriologisch on- derzoek. Om al deze redenen moeten wij ons nogmaals pertinent tegen het invoeren van een bacteriologisch onderzoek van het water der drinkwaterleiding verkla ren en maken wij van deze gelegenheid gebruik om zoowel als den Gemeenteraad, opnieuw te advisee- ren den tot nu toe gevolgden weg te blijven volgen. Namens de Gezondheidscommissie, Or- A. J. C. SNIJDERS, Secretaris. Bijlage C. VERSLAG omtrent den toestand van het Gymnasium over 1892, Het getal van 54 leerlingen waarmede blijkens ons voorgaand verslag, op 5 Januari 1892 de lessen aan het Gymnasium aanvingen, werd al spoedig door vertrek van twee, één uit de ie klasse en één uit de vierde klasse op 5 2 gebrachtdie bij het einde van den cursus 1891/92 waren verdeeld over de verschillende klassen als volgt in de ie klasse 6; in de 2e 7; in de 3s 13in de 4®- 8; in de se 10 en in de 6e klasse 8 leerlingen. Aan het op 20, 21 en 22 Juni ten overstaan van de Heeren Doctoren C. J. Egginic, P. L. Muller en P. VAN Geer, als gecommitteerden gehouden eindexa men werd met de 8 leerlingen der 6e klasse door één extraneus deelgenomen; met het resultaat dat aan 4 leerlingen en den extraneus het Diploma A werd uit gereikt en 2 leerlingenwaarvan één na een herexamen in het Grieksch, het Diploma B verwierven, terwijl 2 leerlingen één voor diploma A en één voor B de laat-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 72