Ill 14 dat doel intijds eene woning te huren of eene barak aan te schaffen. Het hd der commissie, de Heer Tjeenk Willink, stelde zich beschikbaar om bij voorkomende gevallen de zorg voor de desinfectie op zich te nemen. Daar toe werd hem vanwege de gemeente de beschikking gegeven over 4 werklieden, terwijl in het oude Rechts- gebouw de noodige hulpmiddelen tot ontsmetting wer den bijeengebracht, als: een houten kist voor het ver voer van beddegoed, een ijzeren kist voor de uitwerp selen, kleinere kisten voor lijf- en waschgoed, carbol- zuur, creoline, kalk en kwasten, benevens eene inwen dig geheel met pik bedekte lijkkist. Door de zorg der commissie werd tijdens de epi demie de uitgifte van boeken door de volksbibliotheek tijdelijk gestaakt, terwijl de badhuizen op de rivier ge sloten werden. Door al deze maatregelen meent de Gezondheids commissie de noodige voorzorgen te hebben genomen of aanbevolen om bij het eerste optreden van de cho lera in onze gemeente gereed te zijn, ten einde de epi demie met kracht te bestrijden en zooveel mogelijk te localiseeren. Evenals in vorige jaren, had ook in den loop van het jaar 1892 weder een geregeld onderzoek plaats, van het water uit de drinkwaterleiding, hetgeen, even als vroeger, tot zeer bevredigende uitkomsten leidde, terwijl de samenstelling van het gefiltreerde water geen noemenswaardige wijziging onderging, in vergelijking van vorige jaren. Bij ons schrijven van 3 October j.l. No. 111had den wij de eer uwe aandacht te vestigen op een mis bruik, dat hier ter stede bij de begrafenissen bestaat, n.l. om de lijkkist, gedurende den tijd, dat het lijk boven aarde staat, met een zwart laken te bedekken. Daartoe wordt door dezelfde onderneming in den regel één en hetzelfde laken gebezigd, dat dus telkens van het eene sterfhuis in het andere komt. Daar in die lakens ziektekiemen gemakkelijk op genomen en daarmede vervoerd wordenligt hierin een groot gevaar voor het overbrengen der besmetting bij epidemische ziekten. Wij verzochten U dus in genoemd schrijven om eene verordening vast te stellen, waarbij het gebruik van lakens als dekkleeden voor de lijkkisten bij alle begrafenissen verboden wordt. In antwoord op dat voorstel ontvingen wij van U een schrijven, d° 20 October j.l., waarin ons werd bericht, dat door U be zwaar werd gemaakt tot vaststelling der door ons ge- wenschte verordening, doch dat door U een schrijven was gericht tot de verschillende begrafenisvereenigingen alhier met de kennisgeving, dat door U, als maatregel

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 59