daartoe over te gaan, indien de epidemie zich weer mocht verheffen. In laatstgenoemde missive werd door ons nogmaals herinnerd aan de noodzakelijkheid om de straatriolen herhaaldelijk met de waterleiding door te spoelen en met carbolzuur of met creoline-oplossing te ontsmetten. Ook werd daarin aanbevolen om bedoelde ontsmettings middelen voor onvermogenden kosteloos verkrijgbaar te stellen voor het ontsmetten van particuliere privaten, gootsteenen, enz. Verschillende andere belangrijke maatregelen wer den verder, grootendeels op het initiatief der Gezond heidscommissie met het oog op de cholera-epidemie genomen, vooral met het doel om, reeds bij het eerste cholerageval, dat zich in onze gemeente mocht voor doen, volkomen gereed te zijn met de middelen tot afzondering, ontsmetting, enz. Daartoe werd eene subcommissie uit ons midden, bestaande uit den Voorzitter en Dr. Sneltjes, afge vaardigd om met U de noodig.e maatregelen in dit opzicht te beramen. Dientengevolge werd door het Bestuur van het Oude en Nieuwe Ziekenhuis de barak voor besmettelijke zieken beschikbaar gesteld tot opname van eventuëele choleralijders, benevens de brancard tot het vervoer dier lijders. Het daartoe bestemde personeel werd reeds *3 bij voorbaat aangewezen; evenzoo werd, zoo noodig, een rijtuig beschikbaar gesteld voor het vervoer, dat dan afzonderlijk gemerkt en in het oude Rechtsgebouw zou geplaatst worden. Verder werden personen aangewezen om de eerste hulp te verleenen bij het voorkomen van cholera op schepen in de rivier, terwijl alle geneeskundigen in de gemeente een schrijven ontvingen, waarin hun bericht werd, dat zij bij het eerste geval, dat zich voordeed, de noodige adsistentie en de brancard uit het ziekenhuis konden ontbieden. De Gezondheidscommissie heeft ook Uwe mede werking ingeroepen om de overige personen van sche pen op de rivier, waar zich choleragevallen voordeden of uit woningen, waar dit het geval was, af te zonde ren en hun eene geschikte tijdelijke verblijfplaats aan te wijzen. Daartoe werd door ons aanbevolen de houten loods in het Hoornwerk, bij de Vischpoort, die met geringe kosten daartoe zou ingericht kunnen worden. Door den Burgemeester werd ons echter medegedeeld, dat de bedoelde loods bewoond was en niet ontruimd kon worden, terwijl de gemeente geene andere woning be schikbaar had. Het zal dus noodig zijn om, mocht de epidemie weder optreden, vanwege de gemeente tot 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 58