110 waartoe ook de Burgemeester uitgenoodigd was, die de Vergadering bijwoonde. Op die Vergadering werd in de eerste plaats be sloten om eenige wenken te formuleeren met betrekking tot de voorloopige voorzorgen tegen besmetting en deze voorlichtingen op ruime schaal in de gemeente te pu- bliceerenzooals dan ook door het gemeentebestuur geschied is. Verder werd besloten tot het onderzoek der Stads- pompen, waarvan de uitslag reeds boven vermeld werd, tengevolge waarvan de afgekeurde pompen voor het publiek gesloten werden. Door den Burgemeester werd verder in de verga dering medegedeeld, dat reeds sedert den IO Augustus, op advies van het lid der Commissie, Dr. Sneltjes verschillende maatregelen in het belang der gezondheid waren genomen, zooals het opruimen van vuil en van mestbewaarplaatsende reiniging van onzindelijke toe standen, het witten en zuiveren van onreine woningen, terwijl versch ligstroo en carbolzuur ter ontsmetting aan de bewoners werden verstrekt en de politie zich be ijverde om met den meesten spoed alles te doen, wat in de gegeven omstandigheden tot verbetering van on gunstige toestanden kon leiden. Ook nam de Burge meester op zich om de straatriolen van tijd tot tijd door middel van de Waterleiding te laten doorspoelen. Nadere maatregelen werden U vervolgens in over- weging gegeven bij onze missive van 12 September j.l. Ten gevolge van de afkeuring en sluiting der 5 boven vermelde stadspompen konden zich de vroegere gebruikers van die pompen niet op voldoende wijze van goed drinkwater voorzien en bestond er dus gevaar» dat vele bewoners dier buurten tot vuil en schadelijk water hunne toevlucht zouden nemen. Wij stelden U dus voor om zoo spoedig mogelijk in dat gemis te voorzien, door in de nabijheid der afgekeurde pompen standpijpen der Waterleiding te doen plaatsen of wel het leidingswater door tonnen of waterwagens daarheen te vervoeren en kosteloos verkrijgbaar te stellen. Tot nogtoe is aan dezen wensch geen gevolg ge geven en bij eene bespreking van dit punt met den Burgemeester maakte deze tegen ons voorstel bezwaar daar de gemeente slechts recht had op de bestaande IO standpijpen van de waterleiding. Hoewel nu onze gemeente tot nogtoe van cholera gevallen is verschoond geblevenzoo is het toch niet onwaarschijnlijk, dat de epidemie zich in den aanstaan den zomer zal herhalen en bestaat de mogelijkheid, dat zij zich ook in onze stad zal vertoonen. Met het oog daarop wenscht de Commissie reeds thans op den ge noemden maatregel nogmaals uwe aandacht te vestigen en U in overweging te geven, op kosten der gemeente IO II

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 57