ID U 4 maakt, heeft de voorzitter daarop de aandacht van den Burgemeester gevestigd, ten einde nogmaals de bevolking op het noodzakelijke der inenting te wijzen. In de maand Juni j. 1. ontving de commissie van een der ingezetenen klachten over onvoldoend spuien van het gedeelte van de Berkel tusschen de overwel ving aan de Nieuwstad en den IJssel, waardoor de be woners der IJssel- en Berkelkade last van onaangename uitwasemingen zouden ondervinden. Wij hadden de eer op deze zaak uwe aandacht te vestigen bij missive van 13 Juni j.l. No 106. In ant woord daarop, ontvingen wij van U een schrijven, d° 16 Juni 1892, waarin ons werd bericht, dat slechts toevallige oorzaken, zooals gebrek aan water in de Boven-Berkel en tijdelijke aflating van water tot het verrichten van eenige herstellingswerken, tot die klach ten aanleiding kunnen hebben gegeven. Wij ontvingen echter tot onze voldoening van U tevens de verzeke ring, dat voor eene geregelde spuiing zooveel mogelijk zorg gedragen wordt. In onze Septembervergadering werd de wensche- lijkheid ter sprake gebracht om in onze gemeente, evenals reeds in zoovele andere steden met gunstig gevolg is geschiedeen algemeen slachthuis of abat toir op te richten. Die oprichting is in de eerste plaats gewenscht in het belang der reinheid van bodem, 5 lucht en water, daar tegenwoordig bloed, afval, enz. niet op afdoende wijze onschadelijk kunnen gemaakt worden. In de tweede plaats zal een betere contróle op het verkochte vleesch mogelijk zijn, daar één keur meester onmogelijk op alle slachtplaatsen in de ge meente voldoend toezicht kan houden. Verder zou van verboden invoer van vleesch geene sprake meer zijn, terwijl uit de exploitatie in andere steden geble ken is, dat, reeds bij het heffen van een matig slacht- loonzeer gunstige ftnantieele uitkomsten worden ver kregen. De Gezondheidscommissie had dus de eer in dezen geest een schrijven tot U te richten, d° 12 September 1892, No 109, inhoudende het verzoek om het daar heen te willen leidendat in deze gemeente zoo spoe dig mogelijk tot de oprichting van een algemeen slachthuis worde overgegaan. Wij deden dit schrijven vergezeld gaan van een exemplaar van het jongste jaarverslag der Gezondheids commissie te Roermond, ten einde U in staat te stel len een oordeel te vellen over de regeling en de uit komsten dezer zaak in eenige andere gemeenten van ons vaderland. Tot nog toe hadden wij niet de eer uwe meening aangaande dit punt te vernemen. In de maand November werd de medewerking der commissie ingeroepen tot verwijdering van mest-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 54