74 Algemeene opmerkingen omtrent den tuinbouw en bloemisterij De tuinbouw leverde dit jaar niet zooveel op als in 1891. Boomgaarden worden hier niet aangetroffen, evenmin boomkweekerijen van eenige beteekenis. Er bestaat hier geen andere houtteelt dan de aan kweek van de gewone soortenzooalsIepenEssen en Wilgenhout. Marken of gemeentegronden, die vroeger zijn ver deeld of nog te verdeelen liggen, bestaan hier niet, en evenmin treft men hier duinbeplantingen en afzan- derijen aan. Toestand van den veestapel. Behalve hetgeen wordt medegedeeld op pag. 71 hier- voren, kan nog worden vermeld, dat twee gevallen van varkensziekte en drie gevallen van mond- en klauwzeer voorkwamen. Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerriën, veulens en werkpaarden, ezels en muilezels, springstie- ren melkkoeien en melkvaarzenkalveren en pinken mestvee en trekossen, schapen, geiten en bokken, varkens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten a. Paarden. Dekhengsten Ruinen Veulens Merriën Geheel getal 346 75 b. Ezels en Muilezels 25 c. Runderen. Springstieren 5 Melkkoeien en melkvaarzen 550 Kalveren en pinken .170 Mestvee 90 Trekossen Geheel getal 815 d. Schapen 13 e. Geiten en bokken 374 j. Varkens .510 g. Pluimvee. Aantal hoenders 2800 kalkoenen 12 eenden 70 ganzen 10 zwanen 25 h. Bijenteelt. Aantal bijenkorven 8 De bijenkorven in deze gemeente dienen alleen voor liefhebberij; de handel in honig is zeer gering en was, door de bijen geproduceerd, dient alleen voor ei gen gebruik. De uitkomsten zijn over het geheel even ongunstig als in de laatste jaren. Opgaaf van middenprijzen van veld- en tuinvruchten, ooft, vee, boter en kaas. 123 6 217

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 39