koepokstof, werden dit jaar geene kalveren ingeënt en de voor het Gesticht benoodigde stof aldaar aangevraagd en verkregen. De nieuw opgenomen patiënten en het nieuw aangesteld personeel werden gevaccineerd of ge- revaccineerd. Evenals vroeger werd voortgegaan met het bezoeken van- en godsdienstoefening houden met de lijders in het Ziekenhuisdoor den Krankbezoeker J. DE Vries. In het Krankzinnigen-gesticht woonden de lijders, daartoe door de Geneesheeren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefeningen geregeld bij in het daarvoor be stemd lokaalde Protestanten des Zondags en de Roomsch Katholieken des Maandagsmorgens. Sommige lijders woonden de godsdienstoefeningen in de kerken in de stad bij. Tot de Protestantsche patiënten, welke geacht werden zulks te behoeven of dit verlangden, werd geregeld eenmaal in de week eene godsdienstige toespraak ge houden. In buitengewone omstandigheden werden gees telijken of bedienaren van den godsdienst onverwijld ontboden. De inkomsten van het O. N. Gasthuis bestonden in pachten, opbrengst van vaste goederen, renten van gevestigde kapitalen, vergoeding van verplegingskosten, verstrekte baden enz. Zij beliepen ongeveer 188000, waaruit voor zooveel noodig de uitgaven werden be streden. Tot dekking van buitengewone uitgaven, als opbouw en inrichting van de kerk en recreatiezaal, werkplaatsen c.a., werd een nominaal kapitaal van f 9000,3'/i0/0 Inschrijving N. W. Schuld, verkocht. 43 Het meubilair werd steeds goed onderhouden en voorzooveel noodig vernieuwd. In den loop van het jaar werden de in aanbouw zijnde werkplaatsen met de nieuwe zaal voor kerkelijke en andere bijeenkomsten voltooid en in gebruik genomen. Zij voldoen goed aan de gestelde eischen. De magazijnen werden met twee nieuwe vermeerderd. De voormalige ververs- en metselaarswerkplaatsen werden ingericht voor reiniging en desinfecteering van privaattonnen en als bergplaatsen van afval enz. Ten einde niet langer afhankelijk te zijn van geble ken coalitie's der inschrijvers bij aanbesteding van vleesch, werd een gedeelte der voormalige gruisloods ingericht voor slachtplaats en veestalling en sedert met goed gevolg in eigen beheer geslacht. Hoewel het Gestichtsgebouw reeds voorzien is van eene eigene brandleidingverbonden aan de stoompomp voor de verwarmings-inrichting, werd tot meerdere zekerheid bij voorkomend brandgevaar eene buisleiding aangelegd, verbonden aan de alhier bestaande hoogdrukwaterleiding en daarbij de noodige slangen aangeschaft. Aan den uitgesproken wensch van Heeren Inspecteurs voor het Staatstoezicht op krankzinnigenwerd gevolg- gegeven door twee privaten in de vrouwen afdeeling af te breken en daarvoor nieuwe privaten uit te bouwen, door geventileerde luchtportalen met het gebouw ver bonden, zoodat de aldaar dikwerf hinderlijke lucht werd weggenomen. Ter uitbreiding van de open tuinen voor de vrouwe lijke patiënten en afzonderingstuin, werden de bestaande schuttingen langs den moestuin verplaatst. Door het dempen van eene sloot op de scheiding 42

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 23