36 Waterleiding. Aangaande de Waterleiding werden ons door de Maatschappij de volgende gegevens verstrekt: Gedurende dit jaar voldeed het geleverde water steeds aan alle eischen van goed zuiver drinkwater, enkele bemerkingen bleken, bij nauwkeurig en herhaald on derzoek, geheel ongegrond te zijn. In de toetreding van abonnenten was merkbare vooruitgang en mag als een gunstig verschijnsel worden aangemerkt, dat ook vele werkmanswoningen werden aangesloten, waartoe door het bestuur der David Eve- kinkstichting een waardeerend voorbeeld is gegeven. Het aantal aangesloten perceelen vermeerderde met 141en was aan het einde van dit jaar tot 426 ge klommen. De filters, machines en gebouwen bij het Pompstation, het hoogreservoir en het buizennet werden steeds in goeden staat onderhouden, terwijl tegen vorst alle mogelijke maatregelen werden genomen. De druk van het water was mede steeds voldoende. HOOFDSTUK Vla. Medische JPoIitie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In hoofdzaak meenen wij te kunnen verwijzen naar 37 de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging. De toestand der openbare straten, pleinen, wegen en openbare gebouwen binnen deze Gemeente, was voldoende. Voor de reinheid werd behoorlijk zorg gedragen. Bij warm weder werden de straten en pleinen eenige malen per dag besproeid. Voor den geregelden afloop der riolen en goten en voor het schoonhouden der openbare privaten en uri noirs werd behoorlijk gezorgd. b. Hcerschende ziekten. In 1892 kwamen in deze Gemeente voor 10 gevallen van Febris Typhoidea, waaraan 3 personen zijn overle den 12 gevallen van Mazelen en 5 gevallen van diphthe- ritis, waaraan 1 persoon is overleden. Gevallen van cholera zijn in deze Gemeente niet voorgekomen. Enkele malen is art. 8 van het Kon. Besluit van 4 Sept. 1892, (Staatsblad No. 215), in zake de cholera, toegepastomtrent personen die in deze Gemeente waren aangekomen en weder spoedig vertrokken. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden. De Plaatselijke Gezond heids-Commissie en de Geneesheeren gaven hunne ge waardeerde adviezen in zake het nemen van maatregelen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 20