34 De Buitengracht achter de Buiten-societeit werd over een belangrijk gedeelte uitgediept en verbeterd. De onderhoudskosten van een en ander bedroegen f 1274,08. De kaai-muren en verdere werken werden naar be- hooren onderhouden. De onkosten bedroegen 256,69. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen verkeerden over het algemeen in goeden staat. De jonge boomen en heesters werden alle gesnoeid. Enkele heesters en struiken in het Coenenspark hadden door het vastzitten in het ijs geleden, en, ofschoon deze geregeld werden losgemaakt, kon niet worden voorkomen dat, bij het wegzakken van het water, eenige takken en struiken afbraken. Ook enkele paden in het park hadden nog al te lijden door het water, waardoor er gaten indreven. De groote vijver werd dit jaar bijna geheel van on kruid gezuiverd. De boomen langs de Berkelkade, Nieuwstad en den Deventerweg werden aangetast door een insect, de Cylothus Lineathus kever, welke tusschen den bast zat en den groei der boomen belemmerde. Door geregeld den grond los te maken en dezen te bestrooien met Thomas phosphaat meel en kaïniet, bestaat er hoop het insect te doen verdwijnen en de boomen te be houden. Het uitdiepen der gracht op het Engelsche Kerkhof werd dit jaar voortgezet en een vijver gegraven. Met 35 den verkregen grond werden de kanten taludsgewijze opgehoogdmet zooden belegd en met graszaad bezaaid. Het terrein bij den watertoren werd beplant met boomen en heesters. Bij de nieuwe vischmarkt werd het talud bezooid en het geheele beschikbaar terrein beplant en aangelegd met plantsoen uit de kweekerij. Er werden uit de kweekerij naar verschillende plaat sen verplant ongeveer 350 boomen en heesters en ruim 250 sierheesters, conifeeren en andere gewassen. Begraafplaatsen. Met het ophoogen van het lage talud langs de gracht, in het vorige jaar begonnen, werd dit jaar voortgegaan, zoodat daardoor eene vrij belangrijke vergrooting der 3de klasse afdeeling is tot stand gekomen. Het plantsoen bij den ingang werd vernieuwd. Het geheel werd met zorg onderhouden en verkeert in goeden toestand. De kosten hebben bedragen voor de algemeene be graafplaats f 852,52, voor de Israëlietische begraafplaats f 76,03. Openbare Verlichting. Het aantal gaslantaarns werd vermeerderd tot 407. De verlichting geschiedde gedurende 1018,212 uur, waarvan de kosten bedroegen f 6109,27®. Langs de Kastanjelaan en den Marschweg werd van wege de gasfabriek eene verlichting met petroleumlam pen aangebracht. De kosten daarvan hebben bedragen f 77,61.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 19