IJsselbrug. De vernieuwing van het bruggendek werd geheel voltooid. Met de daarvan afkomende nog geschikte onderdeksplanken werd het gedeelte, van af het linker landhoofd in de Hoven, over eene lengte van 93 M. en het overige gedeelte ter lengte van 147 M. tot aan de ophaalbrugmet geheel nieuwe onderdeksplanken voorzien. De geheele lengte tot aan de groote spanning, ruim 256 M., werd met een nieuw eiken bovendek belegd. Als een gevolg van het in het vorige verslag ver meldde nauwkeurig onderzoek en het daarover uitge bracht uitvoerig rapport, werd in dit jaar overgegaan tot het versterken der ophangpunten van de ophaalbrug, met de vernieuwing der hangbouten, koppelstangen, sluittoestellen en waarborgkettingen. Daarenboven werden, ingevolge den in den Gemeen- raad uitgesproken wensch, de beide vallen der brug voorzien met nieuwe groote windwerken, ten einde de bediening daarvan met meer gemak en zonder uitbrei ding van het bedieningspersoneel te doen geschieden. De voor de bediening der ophaalbrug benoodigde 4de man, steeds door den gaarder der bruggelden ver strekt, is door de afschaffing van het bruggeld door een tijdelijken brugknecht vervangen, die echter door het aanbrengen der windwerken thans onnoodig is. Sedert de indienststelling der brug in 1867, is dit de eerste groote verandering en herstelling. De levering van het benoodigde eikenhout werd, na openbare inschrijving, gegund voor f 69,95 per M3. 33 Het sloopen en vernieuwen der bij het onderzoek ontdekte 2627 defecte klinkbouten werd bij openbare inschrijving aanbesteed aan de firma Penn Bauduin te Dordrecht, voor 1540. De versterking der brug en de levering der nieuwe windwerken werd bij onderhandsche inschrijving gegund aan de firma Penn Bauduin voor f 4745, De gezamenlijke kosten aan de verbetering der IJssel brug besteed, hebben bedragen f 16984,02. Het verfwerk der brug werd na gehouden aanbeste ding gegund voor 1419. Op de draaibrug over de Noorderhaven werd het bovendek vernieuwd. Van de Tichelbeeksbrug over de beek in de Lage- waarden, werden eenige leggers vernieuwd en de bedek king belangrijk hersteld, voor het meerendeel met het van de IJsselbrug afgekomen, daarvoor nog bruikbare hout. Bij de brug over de Rozengracht werd een vak nieuwe balustrade bijgemaakt, in verband met de afslui ting van het terrein aan het Gasthuis afgestaan. De leuningen langs den Warnsveldschen weg onder gingen belangrijke herstellingen. De onderhoudskosten der bruggen, duikers, vonders enz. hebben bedragen J 4320,90', waarvan voor de IJsselbrug f 2756,02'. Havens. De monden der beide havens werden over een vrij belangrijk oppervlak op nieuw uitgediepttot eene hoe veelheid van 1650 M3. De Binnengracht werd met zorg schoongemaakt en gespuid. 3 32

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 18