Wegen en Voetpaden. In verband met de voltooiing der bestrating en ver betering van den verbindingsweg naar Vierakker en Hengeloo, in de aangrenzende gemeenten, voor welk werk in 1891 vanwege deze gemeente een subsidie van ƒ3500 is verleend, werd ook met de verbetering van den daar aansluiteriden binnen deze Gemeente gelegen lagen weg naar Vierakker, een begin' gemaakt, door het egaliseeren en verharden met een puin en bazaltlaag. Ongeveer de helft daarvan kwam gereed, terwijl voor het overige gedeelte op de loopende begrooting een post werd gebracht om deze in den loop van het jaar 1893 te voltooien, waardoor eene sedert lang gewenschte ver betering zal zijn verkregen. De overige wegen werden met zorg onderhouden en. verkeeren in voldoenden toestand. De kosten hebben bedragen Voor aanleg en verbetering876,42 Voor onderhoud3264,00s Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. De verschillende werken werden naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand. Van den waterkeerenden duiker in den Warnsveldschen weg werd de schuif met regelwerk vernieuwd. Bij den bouw der groote stuw bij de Nieuwstadsbrug in de Berkel, in 1888, werden, ter voorkoming van schade, langs belendende perceelen schoeiingen geheid. Op verzoek van Snatager, eigenaar van het perceel 29 op den hoek der Nieuwstad, werd in het afgeloopen jaar de ruimte tusschen die schoeiing en het hem toe- behoorende perceel gedicht met beton en metselwerk, ten koste der gemeente, onder de uitdrukkelijke voor waarde, dat de eigenaar alle schade daardoor ontstaande voor zijne verantwoording neemt. De uitvoering ge schiedde met de meeste zorg in eigen beheer van wege de gemeente. De toestand is daardoor veèl verbeterd. De totale kosten hebben bedragen f 720,13s. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Bruggen, Havens en bijbehoorende Werken. De waterhoogten op den IJssel werden geregeld da gelijks waargenomen aan de Rijkspeilschaal en zijn vermeld in de hierbij gevoegde tabel: 28

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 16