26 verschillende schetsplannen ontworpen en een voorstel ingediend, waaromtrent nog geene beslissing is kunnen worden genomen. De onderhoudskosten der verschillende inrichtingen hebben bedragen, met inbegrip van de verlichting en verwarming Voor de Bewaarscholen Voor de Scholen Lager Onderwijs Middelbaar Hooger Gymnastiekschool f 801,50' 5147,36 1417,35 59L995 26 6,065 Openbare pompen en standpijpen tot kostelooze verstrekking van drinkwater. De pomp bij den Houtwal werd weggeruimd en de daarvan afkomende ijzeren pompkast geplaatst op de Markt ter vervanging van die bij de Raadhuissteeg. De kosten van onderhoud hebben bedragen 453,435 Straten, Pleinen en Riolen. De klinkerbestrating van den overweg bij de Nieuw- stad werd vervangen door eene nieuwe keibestrating van Ben-Ahinkeien. De bestrating van het kruispunt voor de Korte Hofstraat werd vernieuwd met Ben-Ahinkeien. De veldkeienbestrating in het Hoogestraatje werd door eene klinkerbestrating vervangen. Langs de nieuwe woningen in de Rozenhoflaan den Coehoornsingelden Emmerikschen weg, de Vijf- morgenstraat, en op het 's Gravenhof werden nieuwe klinkervoetpaden gelegd. Behalve min of meer belangrijke herstellingen, wer den de bestratingen in de Lange Hofstraat, bij de Larebrug, Deventerstraatde IJsselkade, de oude touw- baan en het voetpad langs den Rijksstraatweg in de Hoven, en den Tadamasingel geheel of gedeeltelijk verlegd of verbeterd. Op verschillende plaatsen werden in het belang der afwatering de goten verbeterd of riolen gelegd, en wel voornamelijk: in de Baankstraat, de oude Touwbaan in de Hoven, in de Korte Hofstraat, Rijkenhage, Laar straat, LievenheersteegHalterstraat, BerkelsingelRo zenhoflaan, en Coehoornsingel. De verschillende materialen werden na gehouden in schrijving geleverd: De straatklinkers voor f 16,per 1000. De Ben-Ahinkeien „51,12 1000. De rioolbuizen 160. De kosten van het onderhoud van straten, riolen en gootkommen hebben bedragen f 6090,33s. Gedurende het jaar 1892 werden 155 aanvragen of kennisgevingen omtrent het bouwen of veranderen van werken aan of in den openbaren weg behandeld. 25 woningen werden afgebroken, waarvan er 15 wer den herbouwd. 64 nieuwe woningen werden gesticht, waarvan 40 ar beiderswoningen door de Spaarbankvereeniging. Daarenboven werd op het Rijkenhage gebouwd een lokaal voor godsdienstoefeningen der Gemeente van gedoopte Christenen. 27

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 15