Waarden vorderde eene belangrijke herstelling. Naast den duiker werd een nieuwe pompkelder gemetseld, ten einde de belemmering in de uitwatering (door de plaatsing van de pompkast in den duiker) te doen wegvallen. Op den 30Bten Juni werden drie perceelen bouwter rein in de Vijfmorgenstraat, ter groote van 408 M2, aan G. J. C. Hendriks verkocht voor f 880,60. Op den 15<Jen Juli werd verkocht hetterrein met de daar op aanwezige molenhuizen aan de Rozengracht, ter grootte van 209 M2, aan H. Langenberg voor f 6333, Na de vaststelling in den Gemeenteraad van een plan van uitbreiding tusschen den Berkel- en den Coehoornsingelwerden de blokken A en B daarvan, gelegen tusschen den Berkelsingel en de Berkel, in vei- ling gebracht; (zijnde de aldaar aanwezige tuin vroeger bij den heer R. Wigman in huur). Het eerste gedeelte, blok A, ter grootte van ongeveer 1600,M2, werd gegund aan A. J. Pasman voor f 5115>B werd in begin van 1893 verkocht voor f 2306, Aan S. Wijenberg werden vier perceelen huisplaat sen, langs den straatweg naar Apeldoorn in de Hoven in erfpacht uitgegeven. Met de eigenaren van de terreinen langs de oostzijde van het Stationsplein, (Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis en de Heer G. Lijsen) werden on derhandelingen gevoerd tot afstand en ruiling van grond in verband eener regelmatige afscheiding en bebouwing van het terrein aldaar. De terreinen van den Houtwal werden opnieuw voor zes jaren verhuurd. De onderhandelingen met het Rijk over ruiling en overname van militaire gronden en gebouwen, werden in zooverre beëindigddat het desbetreffende wetsont werp door de wetgevende macht werd goedgekeurd. Volgens die wet komt aan de gemeente in eigendom het vroegere Hoornwerk, de linie van Hooff, de voor malige wachthuizen buiten de Larepoort, eenige kleine woningen in den Reinmakershoekde gebouwen in den Geweldigershoekde kazerne „de Latijnsche school", en een gedeelte van het artilleriepark met de daarom liggende Nieuwstadsgracht. B. Eigendommen en inrichtingen bestemd voor den pubiieken dienst. a. Gemeentehuis. De toestand is dezelfde als die welke in het vorige verslag is vermeld. b. Gebouwen en inrichtingen voor den gemeente dienst. (zie den staat daarvan op pag. 45 en 46 van het vorige verslag). De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De in het vorige verslag vermelde nieuwe visch- markt voldoet bij voortduring aan de verwachting. Ter voldoening aan den herhaalden wensch tot ver betering der varkenswaag, werd in den stal aan de Veemarkt, eene gelegenheid voor het wegen van var kens gemaakt, waarvan de kosten bedroegen f 200, 22 23

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 13