Bij de begrooting over 1892 zijn de ontvangsten geraamd op 354159,50 en de uitgaven op - 354159,50 Zoodat die begrooting geen voor- of nadeelig slot aangeeft. HOOFD S.T UK V. Gemeente-eigendommenwerken, en inrichtingen. A. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen, niet bestemd voor den publieken dienst. De toestand der verschillende werken is voldoende. De gebouwen aan de Veemarkt werden'van buiten geverfd. Van de verschillende bad- en zweminrichtingen werd zeer druk gebruik gemaakt, zoodat uitbreiding nood zakelijk wordt. In de badinrichting aan den Graaf Otto singel werd een houten afscheiding gemaakt tus- schen de zwem- en badbassins, werden de loopbrug gen langs het zwembassin verlengd, en nieuwe trappen bijgemaakt. De oude molenhuizen der watermolens werden ver kocht, onder verplichting, aldaar nieuwe woon- of win kelhuizen te bouwen. In afwachting eener beslissing omtrent de verplaatsing der bewaarschoolwerd de woning op het Oude Want» na vertrek van den bewoner, voorloopig niet verhuurd. De onderhoudskosten der verschillende gebouwen heb ben bedragen 1994,38, waaronder een bedrag van f 733ivoor de bediening der Bad- en Zweminrichtingen. Gemeentegronden en Landerijen. Het afgeloopen jaar was over het algemeen ongunstig voor de wei- en hooilanden, hoofdzakelijk tengevolge van het koude voorjaar met de late nachtvorsten en den daarop gevolgden drogen zomer. Er kwam daar door weinig gras en hooi, wat het laatste weder hoog in prijs maakte, 25,a 30,per 500 K.G. Met de verbetering der gronden en afwateringen werd voortgegaan, enkele lage stukken werden opge hoogd, de slooten uitgegraven en aarden buizen onder de rijwegen gelegd in het belang eener goede afwatering. Voor verbetering der afwatering van de Marschweide, de „Drooge Jan" en „de Lentjes" werden duikers ge legd, en ten behoeve der weide, voor het vee ter markt aangebracht, een zomerkade gesteld tot keering van het water. Op de Marsch werd eene nieuwe sloot gegraven tot verbetering der afwatering van de grachten achter het Slingerbosch en Engelsche Kerkhof. De laak tot af watering van de Marsch, werd uitgediept en afgeboord. De bemesting der hooiweiden in de Tichelkuilen het Weerdslag en Sterfslag, met kunstmest, leverde geen noemenswaardig resultaat op, daar door de aan houdende droogte de mest hare werking niet kon doen. De centrifugaalpomp voor de bemaling der lage 20 21

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 12