16 14/21 Nov. Goedkeuring rekeningen Godshuizen. Vaststelling verordening regelende het door de Gemeente te verkenen pensioen aan hare Ambtenaren, bedienden en werklieden. 5 Dec. Eervol ontslag aan J. H. Vrugtman, als Onderwijzer aan school C en als hulpleer- aar aan de Gemeentelijke Gymnastiekschool. Uitgifte van grond op erfpacht aan S. H. Weijenburg. Herbenoeming van den heer H. van Erkel als lid der Commissie voor de Werkschool. Herbenoeming van Dr. B. C. Goudsmit als lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Herbenoemd tot Provisor a. van het Bornhof, de heer J. N. Mis pelblom Beijer. b. van het Burger Weeshuis, de Heer G. Lijsen. c. van het O. en N. Gasthuis, de Heer J. E. de Voogt G.Nz. Opzegging thinsen, aan de familie Kouwe- naar, aan de erven van wijlen Ds. van Griethuijsen en G. Wissink, aan de R. C. Gemeente en aan de erven van E. J. Teerink. Goedkeuring begrootingen Godshuizen. Besloten om de markt op het Schupstoel en de Vaaltstraat voorloopig te blijven houden. Ruiling van grond met het O. N. Gasthuis. 17 Archieven. Eenige lokalen onder den Wijnhuistoren zijn bestemd tot bewaarplaatsen van het oud-archief, en tevens in gericht voor bibliotheek en museum. De catalogus van de voorwerpen tot het eigenlijk museum behoorende, is thans gereed, terwijl in den loop van 1892 een aanvang is gemaakt met het rang schikken en ordenen der bibliotheek. Reeds kon daar door aan de uitgebreide verzameling van Staatscouran ten, verslagen der Handelingen van de Staten-Generaal, enz. een geschikter plaats worden aangewezen. Met het op nieuw regelen en catalogiseeren der stukken, behoorende tot het zoogenaamd Oud-archief, wordt binnen kort een aanvang gemaakt. Ook dit jaar werden aan verschillende personen we der inlichtingen verstrekt uit oude archiefstukken. Als eene bizonderheid kan worden vermelddat op de schutbladen van eenige oude stadsrekeningen een fragment werd ontdekt van een middeleeuwsch werk over geneeskrachtige kruiden, met welke vondst Prof. Verdam werd in kennis gesteld. Aan dezen werden op zijn verzoek die rekeningen ter leen gezondenom te onderzoekenof het ontdekte handschrift waarde had voor zijn „Middel-Nederlandsch Woordenboek." Het bleek toen, dat het fragment voor dat werk eene groote aanwinst was. In het archief werden in 1892 de volgende stukken opgenomen 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1892 | | pagina 10