68 én diens echtgenoote werd eervol ontslag verleend ten gevolge zijner benoeming tot Vader in het Oude-man- nenhuis te Gouda. In hunne plaats werden benoemd L. Pronk Az. en echtgenoote. Het personeel bestaat uit a. Ziekenhuis. Huismeester en Huismeesteres, Hoofdverpleegster, 2 ziekenverplegers, I ziekenverpleegster, I Keuken en i werkmeid. b. Lazareth. Hoofdverpleger en Hoofdverpleegster. Voor het onderhoud der tuinen is een vaste arbeider. In het Oude- en Nieuwe Gasthuis hadden onder de hoofdbeambten geene mutatiën plaats. Het personeel bestaat uit: In de afdeeling voor mannen I Huismeester, i ads. Huismeester, I Opzichter en 30 Oppassers. In de afdeeling voor vrouwen 1 Huismeesteres, 1 Opzichteres, 1 ads. Opzichteres, 34 oppasseressen en 1 naaister. Verder zijn werkzaam: 2 bakkers, 1 kok, 1 maga zijnknecht, tevens hulpkok, 1 portier, 2 keukenmei den 3 werkmeiden3 linnenmeiden2 naaisters2 nachtwachten, 1 machinist tevens stoker, terwijl voor de wasch- bleek- en droogerij een man en vrouw als opzichthebbenden werkzaam zijn, benevens 1 knecht en 6 wasch vrouwen. Aan het Gesticht waren verder verbonden1 archi tect, 1 machinist, tevens stoker, 1 ads. machinist, te vens koperslager, 1 wever, 3 kleermakers, 1 schoen- 69 maker, 2 kamerbehangers, 2 metselaars, 2 timmerlie den 5 ververs2 tuinlieden en 2 arbeiders. Tot verkrijging van dierlijke koepokstof bestond we der gelegenheid in de maanden Juni en Juli. Daarvoor werden ingeënt 4 kalverenterwijl van de verkregen koepokstof 41 glaasjes aan de verschillende genees- heeren hier en elders woonachtig, kosteloos werden verstrekt. In het Gesticht werden geregeld de nieuw bijge komen patiënten en het nieuw aangestelde personeel gevaccineerd of gerevaccineerd. De gezondheidstoestand kon weder voldoende wor den geacht. Evenals vroeger werd door den krankbezoeker J. DE Vries voortgegaan met het bezoeken van de lijders in het Ziekenhuis, en het houden van godsdienstoefening in die Inrichting. In het Krankzinnigen Gesticht woonden de lijders, daarvoor door de Geneesheeren als geschikt aangewe zen de godsdienstoefening geregeld bij in het daar toe ingericht kerklokaal, de Protestanten des Zondags- en de Roomsch Catholieken des Dinsdagsmorgens. Ook werd enkele malen de openbare godsdienstoefening in eene der kerken in de stad bijgewoond. Tot de Protestantsche patiënten welke geacht werden zulks te behoevenof zij die zulks verlangden, werden geregeld eenmaal 's weeks godsdienstige toespraken ge houden. In buitengewone omstandigheden werden geestelijken van verschillende gezindten onverwijld ontboden. De inkomsten van het Oude- en Nieuwe Gasthuis bestonden in pachten, opbrengst van vaste goederen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 36