58 Het rijswerk langs de Berkel op den hoek bij den Berkelsingelen het rijspakwerk langs de varkensweide vorderden belangrijke herstellingen en gedeeltelijke ver nieuwing. De uitgaven daaraan besteed bedroegen f 829,25. Met het vernieuwen van het dek der groote Yssel- brug werd voortgegaan, zoodat dit op de groote over spanning geheel is afgeloopen. Tegelijkertijd dat de spoorbrug werd onderzocht, werd ook een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar den toestand van eerstgemelde brug en werden alle klink- bouten en verbindingen nagezien. Ook de groote hangbouten van de ophaalbrug wer den nagezien. Uit het uitvoerig rapport aangaande het onderzoek is gebleken, dat het noodzakelijk werd geacht om ver schillende herstellingen en vernieuwingen aan te bren gen, tot een bedrag van f 7000,waartoe bij de be grooting van 1892 eene post werd ingebracht De kosten aan de IJsselbrug besteed, bedroegen f 4945,05 met inbegrip der bediening en waaronder een bedrag van f 7 54,79 aan kosten van onderzoek. De in het vorige jaar onderhanden genomen ver nieuwing van de brug over de Beek in den Emmerik- schenweg, waarvan de afwerking door langdurig hoog water in dat jaar niet is kunnen geschiedenwerd in den loop van dit jaar afgewerkt. Behalve de kosten in 1890 daaraan besteed 1737, werd hiervoor in 1891 uitgegeven 1969,09. In het geheel bedroegen de kosten der bruggen 7108,46. De kaden langs de rivier vcrkeeren in goeden staat. 59 De door den ijsgang beschadigde palen en welbalken langs de IJsselkade werden hersteld en vernieuwd over eene lengte van 70 Meter. De muur op den hoek van den Martinetsingel werd gedeeltelijk uitgebroken en hersteld en van eene nieuwe deklaag voorzien en daarlangs, evenals bij de steenen trapeene nieuwe afregeling geplaatst. De bazaltkade langs het hooge terrein der IJsselkade werd hersteld en opnieuw ingevoegd. De bazaltlaag langs de Noorderhaven werd opnieuw ingevoegd. De onderhoudskosten bedroegen f 912, De mondingen der Vischpoortsen der Noorder haven werden uitgebaggerd. De binnengracht werd geregeld gespuid en schoon- gehouden. De onkosten daaraan besteed hebben bedragen f 977»—. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Het plantsoen werd met zorg onderhouden en ver keert over het algemeen in goeden toestand. Het uitdiepen der gracht langs het Engelsche kerk hof werd voortgezet, en de verkregen grond gebruikt tot ophooging en bijwerken der taluds, welke dan ook gedeeltelijk afgewerkt werden. Ook is het Engelsche kerkhof dit voorjaar opnieuw aangelegd en beplant, waartoe een gedeelte van het plantsoen uit de kweekerij kon gebruikt worden. De jonge boomen werden alle gesnoeid. Het plantsoen hield zich, ook hetgeen in het voor-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 31