16 schijnsel voor, dat vele leerlingen, vooral der IVe klasse, ongeregeld de lessen bezochten, en dat na de Paaschvacantiedus na de over- gangs- en eind-examensde groote meerder heid der leerlingen geheel wegbleef. Mededeelingen. Do hoop, door de Commissie in haar vorig Jaar-verslag uitgedrukt, dat Burg. en Weth. in nadere overweging mochten nemen het de zerzijds gedaan en met redenen omkleede ver zoek om het schoolgeld voor de Burger-Avond school te verminderen, is verwezenlijkt. Burg. en Weth. zijn zelfs nog verder gegaan, dan de Commissie had voorgeslagen, en hebben in de Raadsvergadering van 2 Mei het voorstel ge daan het schoolgeld tot op de helft te vermin deren, en alzoo te brengen op f 2,'sjaars, te betalen in éénen termijn, en wel op 1 Sep tember. Dit voorstel is in dezelfde vergadering aan genomenen met het nieuwe schooljaar 1887/88 in werking getreden. De Commissie kan niet nalaten hare ingenomenheid te betuigen met het genomen besluit, waarvan een meer gere geld bezoek der school, althans tot aan de Paaschvacantie, zeer zeker het gevolg zal zijn, en brengt hulde aan het Gemeente-bestuurdat op nieuw getoond heeft op onbekrompen wijze het belang van bet onderwijs te willen be vorderen. Door den Leeraar Vleeming was gewezen op de omstandigheid, dat bij het teekenonder- wijs de IYC klasse steeds gecombineerd is met eene andere, tengevolge waarvan aan de leer lingen dier klasse niet die zorg kon gewijd worden als noodig is, terwijl van onderricht in het boetseeren weinig of geen werk kon gemaakt worden. Hij bood daarom aan op den vrijen (Woensdag)-avond der week onderwijs in het handteekenen en boetseeren uitsluitend aan de leerlingen der IVC klasse te geven, terwijl hij voor die meerdere les-uren eene verhooging van slechts f 100,van zijn inko men bedong. De Commissie, in overleg met den Directeur, nam het aanbod met graagte aan, overtuigd van het wenschelijke, dat aan de voortgezette oefeningen in het teekenen niet genoeg waarde kan gehecht, en dus niet te veel zorg kan besteed worden. Het desbe treffende voorstel werd door het Dag. Bestuur overgenomen en in den Raad gebracht, en dit Collegie nam in zijne vergadering van 22 Au gustus het voorstel, inclusief de traktements- verhoogingaan. Gaarne had de Commissie geziendat de Gemeenteuit aanmerking van de betrekkelijk geringe verhooging, ook de pensioensbijdrage het gevolg van deze ver hooging voor hare rekening had genomen, doch de Raad besliste anders, en de Leeraar zal dus in de vier eerste jaren slechs eene be- 17

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 63