33 6 zinkputten werpen, in de nabijheid der woningen open mestvaalten aanleggen, enz. Als gevolg van deze berichten besloot de Commissie zich in meerdere Subcommissies te verdeelen, die door den Voorzitter werden aangewezen en die de bewoners der bedoelde buurten zouden bezoeken, ten einde hen aan te sporen om verbeteringen aan te brengen, met bedrei ging van anders maatregelen aan het gemeentebestuur te zullen voorstellen. Deze bemoeiingen hebben reeds gunstige uitkomsten opgeleverd. De meeste bewoners verklaarden zich bereid verbeteringen aan te brengen, de goten te verbeteren, de mestplaatsen te overdekken, enz. In zeer slechten staat werden de woningen gevonden van Haijtink in de Halsterstraat en deze scheen ook weinig gezind om ver beteringen aan te brengen. Naar aanleiding van eene aanvraag van J. L. de Wolff tot het oprichten eener bewaarplaats van lompen, huiden, enz. in een perceel aan de Iioode Torenstraat, nam de Gezondheids-Commissie de vrijheid uwe aandacht te ves tigen op de nadeelen voor de openbare gezondheid, die uit de oprichting van zulk eene bewaarplaats in eene dicht bevolkte wijk der gemeente zouden voortvloeien en U mitsdien te verzoeken geene toestemming tot die oprichting te verleenen. De Commissie vernam tot hare voldoeningdat de oprichting door U was geweigerd. 7 Ter voorziening in de vacature, die in de Commissie ontstaan was door liet overlijden van den Heer Berkhout werd door haar eene voordracht bij U ingezonden, be staande uit de Heeren J. Uiterwijk en D. Lijsen. De Gemeenteraad benoemde daaruit den Heer Lijsen. Daar deze voor de benoeming bedankte, zond de Commissie eene nieuwe voordracht in, bestaande uit de Heeren J. Uiterwijk en A. D. P. V. van Löben Sels, waaruit door den Gemeenteraad de Heer J. Uiterwijk werd ge kozen, die de benoeming aannam. Overigens onderging de samenstelling der Commissie dit jaar geene verandering. De aftredende leden de Hee ren G. L. Tjeenk Willink en Dr. W. Sneltjes wer den door den Gemeenteraad herbenoemd en de Voorzitter werd als zoodanig herkozen. Namens de Gezondheids-Commissie, Dr. A. J. C. SNIJDERS, Secretaris

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 51