26 De nieuwe School D in de Waterstraat werd in Ja nuari 1887 in gebruik gesteld. In School E werd een tijdelijke inrichting gemaakt tot plaatsing van het overgroote aantal leerlingen, die echter na in gebruikstelling van School H weder weg geruimd werd. In school E en P werden nieuwe riolen gelegd tot verbeterde afvoer der urine plaatsen. De kosten hebben bedragen aan onderhoud der gebouwenf 982,39 Aan schoolmeubelen v 935,95 Aan vuur en licht met schoonhouden 2748,095 D. Gymnastiekschool. Het gebouw verkeert in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen Yan het gebouw f 130,01 Yan de meubelen74,68 Yuur en licht 127,12s E. De inrichtingen voor Middelbaar- en Hooger Onderwijs. De Hoogere Burger- en Burgeravondschool en het Gymnasium verkeeren in goeden staat. Het zinken plat boven den gang in eerst genoemd ge bouw werd vernieuwd. Vier ijzeren ramen werden door houten lichtkozijnen met schuiframen vervangen. De buiten gangmuur werd op nieuw met portland cement beraapt. 27 De onderhoudskosten bedroegen: Yoor de H. B. School f 911,70 Vuur en licht. 621,04 Meubelen 302,89 Voor het Gymnasium 72,77s Vuur en licht 388,21 Meubelen 128,62 F. Openbare Pompen. Op de markt werd eene pomp vernieuwd, terwijl het onderhoud als gewoonlijk geschiedde bij aanbesteding. De kosten hebben bedragen f 551,49 s G. Straten, Pleinen en Riolen. Tengevolge van de uitvoering der, in het vorige jaar, gesloten overeenkomst met de Maatschappij tot Exploita tie van Staatsspoorwegen, betreffende het leggen van goederensporen in de Havenstraat en langs de Hoorder haven werd de bestrating in de Havenstraat geheel opgenomen en verlegd en aldaar een nieuw riool gemaakt tot afvoer van straatwater. Het verhoogde voetpad langs den Coehoornsingel werd geheel met klinkers bestraat. Het verhoogde voetpad langs de nieuw gebouwde wo. ningen aan den Boompjeswal werd geheel met klinkers bestraat en aldaar een nieuw buisriool tot afvoer van straatwater gelegd. In de Gasthuisstraat werden de veldkeien vervangen door keibestrating met bekakte grèskeien. Een gedeelte van de Nieuwstad bij de vroegere stee- nenbrug werd met Hiedermendiger lavakeien bestraat. T) n n n

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 15