bestuur, als den Heeren districts- en arrnndissements- schoolopzieners ernst is met die verbeteringis der Com missie in den loop van dit jaar genoegzaam gebleken, en niet het minst door het concept-leerplan door het hoofd dier school op verzoek en in overleg met den districts-schoolopziener opgemaakt, dat in handen onzer Commissie gesteld is om adviesen bij ons een punt van ernstige overweging zal uitmaken. De Commissie vleit zich dan ook met de hoop, dat die reorganisatie ten gevolge moge hebben een herstel dier inrichting uit den ziekelijken toestandwaarin zij reeds zoo vele jaren verkeerd heeft. Zij koestert den wenschdat zoowel het hootd dier inrichting als het onderwijzend personeel thans onder den invloed der aangebrachte verbeteringen met ijver er naar zullen streven, de avondschool van school D tot vernieuwden bloei te brengen. In de samenstelling der commissie is in den loop van het vorige jaar geene verandering gekomen. De Heer J. P. Muijdermaxdie aan de beurt van aftreding was, is in de vergadering van den Gemeenteraad van 17 De cember als zoodanig herbenoemd. De commissie heeft hare taak in het afgeloopen jaar met de grootste voldoening mogen vervullen. In toe standen, die in haar oog tot schade van het onderwijs stiekten, heeft zij de door haar gewenschto verbeterin gen aangebracht gezien. Waar zij van oordeel was, dat uitbreiding van onderwijzend personeel noodzakelijk was, ot dat maatregelen moesten genomen wordenom in den onderwijzersnood op afdoende wijze te voorzien, mocht zij zich verheugen in de krachtige hulp van het Ge meentebestuur. Zij acht zich dan ook gelukkig, dat het afgeloopen jaar vruchtbaar is geweest in verbeterin- gen, door het overleg der plaatselijke commissie met het Gemeentebestuur tot stand gebracht. Met vertrouwen hervat zij dan ook in het nieuwe jaar hare taak, overtuigd, dat door die zoo gewaardeerde medewerking ook in dit jaar veel goeds zal kunnen worden tot stand gebracht in het belang van het Lager Onderwijs in deze gemeente. Aldus vastgesteld in de vergadering van de Plaat selijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs van 5 Februari 1884. De Voorzitter A. G. KOK. De Secretaris B. C. GOUDSMIT. 10 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 65