en het hart hunner leerlingen. Dit neemt echter niet weg dat de Commissie de gelegenheid, haar gegeven om hare indrukken in haar jaarverslag mede te deelen met mag laten voorbijgaan, zonder te wijzen op enkele omstandighedendie den geregelden gang en" de Z wenschte vruchten van het onderwijs belemmeren In de eerste plaats wenscht zij er op te wijzen, dat e resultaten van het onderwijs in enkele klassen van school A in het afgeloopen jaar, ook volgens de verkla ring van het hoofd dier school minder gunstig geweest zijn dan in het vorige jaar. Zoowel de commissie als het hoofd dier school zijn overtuigd, dat dit alleen moet worden toegeschreven aan de talrijke vacatures, die ge urende het afgeloopen jaar op die school hebben bestaan. Gedurende een half jaar is eene der betrekkingen va cant geweest, en in den loop van dienzelfden tijd zijn er nog gedurende ééne maand twee andere plaatsen op die school onbezet gebleven, zoodat er tijden waren waarop drie onderwijzeressen aan die school ontbraken.' We trachtte het hoofd der school zooveel mogelijk door combinatie van klassen en door zelf meer dan wensche- lyk was, onderwijs te geven,.in die leemte te voorzien doch het behoeft geen betoog, dat dit alles niet anders ei n kon dan tot schade voor het onderwijs. Zelfs moesten nu en dan de leerlingen gedurende een uur naar huis worden gezonden, iets wat zoowel door het hoofd der school als door de Commissie in beginsel ten zeerste wordt afgekeurd, maar doer het hoofd der school noodzakelijk geacht werd. Het is te wenschen, dat het onderwijzend personeel op die inrichting thans tot stabi liteit moge gekomen zijn, en dat bij eventueele vacatures de Gemeenteraad in de gelegenheid zij, zoo spoedig 9 mogelijk het onderwijzend personeel aan te vullen In de tweede plaats bleek het ook weder in het af geloopen jaar, dat liet wensehelijk is, het aantal klassen op school B met ééne te vermeerderenzullen de leer lingen dier school de noolige kennis en ontwikkeling verwervenom met vrucht het onderwijs op de inrich tingen vau hooger en middelbaar onderwijs te kunnen volgen. Reeds meermalen is de Commissie, hetzij in haar jaarverslag, hetzij in hare correspondentie met het Gemeentebestuur, in de gelegenheid geweesthare denk beelden ten opzichte van dit punt te ontwikkelen. Het heeft haar dan ook ten zeerste verheugd, dat ook Curatoren van het Gymnasium zich in dienzelfden geest tot hot Gemeentebestuur gericht hebbenen dat het Dagelijksch Bestuur daarin aanleiding heeft gevonden den Gemeenteraad voor te stellen, eenen nieuwen on derwijzer op die school aan te stellenmet het doel om de leerstof, die thans over drie jaren verdeeld is over vier jaren te kunnen verdeelen. De Commissie is overtuigddat het aannemen van dit voorstel mag ge acht worden te zijn in het belang van school B, zoowel als in dat van het Gymnasium en de Hoogere Burger school. Het voortbestaan der vacature aan school D heeft naar het oordeel der commissie den goeden leergang aan de avondschool dier school zeer in den weg gestaan. Alle pogingen tot verbetering dier inrichting toch moesten afstuiten op het gebrek aan peisoneel. Sedert 1 De cember is dit bezwaar opgeheven. Het is dan ook van nu af aan mogelijk, die inrichting zoodanig te hervor men dat zij volkomen aan hare schoone bestemming beantwoordt. Dat het dan ook zoowel het Gemeente- 8

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 64