20 beschikbare plaatsen waren ook hier steeds bezet. Commissie van In de Commissie van Toezicht is in het af- Toezicht. geloopen jaar geene verandering gekomen. Het Lid, de Heer Jur. van Raders heeft zich meer speciaal met het toezicht op de uitgaven voor de Werkschool, en wat daaraan verbon den is, belast. Zutpiien, 26 Maart 1884. De Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs te Zutphen. De Voorzitter CH. M. HENNY De Secretaris A. A. J. QUANJER, Bijlage BEREDENEERD VERSLAG- van den toestand van liet LAGER ONDERWIJS in de Gemeente Zutphenover liet jaar 1883opgemaakt ingevolge art. 74 der wet van 17 Augustus 1878, (Staatsbl. No. 127). In het aantal der scholenwaarin gedurende het jaar 1883 lager onderwijs is gegeven, is in den loop van dat jaar geene verandering gekomen. In het onderwijzend personeel daarentegen hebben niet alleen vele wijzigin gen plaats gegrepen, doch hun aantal is bovendien met twee vermeerderd. Op school A is mejuffrouw J. Pannekoek, na in de Raadsvergadering van 19 Februarij op haar verzoek eer vol ontslag te hebben bekomenvervangen door mejuf frouw L. J. Weenink, die op 15 Mei in functie trad. - Mejuffrouw Th. Kornelissen, die op haar verzoek eer* vol ontslagen werd in de Raadsvergadering van 5 Fe bruari, werd vervangen door mejuffrouw M. Beins, die op 1 Juni in lunctie trad. Eindelijk verkreeg mejuffrouw S. C. Kisslig, op haar verzoek eervol ontslag in de Raadsvergadering van 8 Januari en werd in hare plaats benoemd J. J. U. van Dijk, die op 1 September definitief in functie tradna reeds eenigen tijd te voren in de mid daguren op die inrichting onderwijs te hebben gegeven. Bij den aanvang van het nieuwe jaar was nog niet voor- OOOgJoO.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 60