IS Dit kon, onder meer, blijken uit de tentoon stelling van de gemaakte werkstukken, die in de Militiezaal gehouden is van 2629 April, en waaraan een druk bezoek is ten deel geval len. De opbrengst der verkochte voorwerpen bedroeg f 132.45. Uit dit geld zijn bestreden de kosten van ijzerwerk en/., van het gereed schap, dat aan de eervol ontslagene en ver trekkende leerlingen als uitzet medegegeven is. Die leerlingen waren ditmaal 5 in getal, met name A. J. Crop wel, H. Geerts, D. J. Jan sen, R. A. Knippenberg en IJ. II. K. Segen- hout, en de Commissie van Toezicht besloot hun bij het volbrengen van den cursus aan de Werkschool een Getuigschrift te geven, dat op 28 April met een hartelijke toespraak van het lid der Commissie, Ds. G. T. Bruyn, op plech tige wijze is uitgereikt. De plaatsen der vertrekkenden werden on- middelijk door anderen ingenomen, terwijl en kele op eene latere gelegenheid moesten wach ten. Reeds herhaaldelijk was door de Commis sie van Toezicht aangedjongen op het verkrijgen van eene betere lokaliteit èn wegens de geringe ruimte èn wegens de ongeschiktheid van het tegenwoordig lokaal. Tot nog toe echter te vergeefs. Toen vond de Commissie eene gele genheid, die met weinige kosien tot eene uit stekendewerkplaats kon ingericht worden, nam. eene schuur op het terrein van het Burger- Weeshuis, en het Dagelrjkseh Bestuur stelde dan ook aan den Raad voor dit lokaal te hu- 19 ren en tot Werkschool in te richten. In de Vergadering van dit Collegie op 20 Augustus, werd het plan evenwel verworpen, en werden Burgemeester en Wethouders uitgenoodigd om een onderzoek in te stellen tot het verkrijgen van een eigen lokaal. Dezen hebben aan die opdracht voldaanen een plan ingediend in de Vergadering van 1 October. Dit is ter inzage gelegd, en in de Vergadering van 5 November is het aangehouden om gelijktijdig met de Ver ordening op het Middelbaar Onderwijs behan deld te worden. Door den Wethouder Storm Buijsing was namelijk een voorstel gedaan om het Ambachts-onderwijs geheel van het Middelbaar Onderwijs te scheiden, en onder eene afzonderlijke Commissie van beheer te brengen. De grond daarvoor was, volgens den Voorsteller voornamelijk om de zaak meer on der de leiding van deskundigen te plaatsen, De Raad heeft zich met dit denkbeeld veree- nigd, en naar wij vernomen hebben in zijne Vergadering van 17 December in beginsel tot de scheiding besloten. De Verordening op het Middelbaar Onderwijs is toen echter weder aan gehouden. Zoo is dus het Ambacht-onderwijs eene nieuwe phase ingetredenmoge het onder de veranderde leiding een tijdperk van bloei te gemoet gaan, en nog meer nut verspreiden dan het tot nog toe gedaan heeft. Ook het onderwijs, volgens art. 13, in tim meren enz. aan jongelieden uit den meer ge goeden stand is met lust voortgezetAlle

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 59