m O 14 fende de toelating van studenten in de Genees kunde aan de Universiteiten hier te lande tot eene verbintenis voor den geneeskundigen dienst der landmacht gewijzigd en aangevuld, zoodat voortaan ook de leerlingen der Hoogere Bur gerscholen, die het eind-examen hebben afge legd en in de Medicijnen studeeren, voor zulk eene verbintenis kunnen in aanmerking komen. De Commissie houdt zich overtuigddat de nieuwe bepaling niet alleen vele jongelieden zal ten goede komenmaar zal blijken ook in het lands belang te zijn. II. Burger-Avondsehool. Onderwijzend Het eervol ontslag van den Leeraar Hoetink Personeel. gaf ook eene vacature voor de Staathuishoud kunde aan de Burger-Avondschool. De Heer Wunderlich van Apeldoorndie tijdelijk met dit vak aan de Hoogere Burgerschool belast werd, onderwees het ook evenlang hier, en de lieer vox Baumhauer, die hem opvolgde, werd ook met dit onderwijs Klust aan de Avond school. (Zie boven.) In het naj tar vroeg de Heer C. Tempelmans Plat, om redenen van gezondheid eervol ontslag tegen 1 November. Dit ontslag werd in de Raadsvergadering van 4 September verleend. In zijne plaats werd door de Commissie van Toezicht voorgedragen de Ileer L K. Kumpe, onder voorwaarde, dat hij dispensatie zou krijgen van de avond-lessen aan school D. Aangezien deze dispensatie niet 15 verleend kon wordenstelde nu de Commissie voor, dat de Ileer G. J. Tobi, Onderwijzer te Groningen benoemd zou worden voor 2/3° deel der lessenterwijl de Heer Plat op nieuw met het overig l/3e deel zou belast worden. De Raad vereenigde zich met dit voorstel, en benoemde beide Leeraars in de Vergadering van 17 December, en wel den eerstgenoemden op eene jaarwedde van f 550,en den laat- sten op eene jaarwedde van f 250. Daar de Heer Tobi eerst 4 Februari van dit jaar in functie kon treden belastte de Heer Plat zich bereidwillig tot dien tijd met het geheele on derwijs op den ouden voet. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroog op uit Decem ber 1882: in do Ie klasse J aagste Afd. I» 31 ïoogste Afd. Ib 28 23 10 29 Totaal 121 Na de kerstvacantie bleken vertrokken te zijn uit: klasse Ib 2 leerlingen. He 1 Totaal 7 leerlingen. Daarentegen werden aangenomen: in klasse Ia 2 leerlingen. IV 2 Totaal 4 leerlingen, He Hie IVe Y) 1 W TVe 4 v A

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 57