12 Yoor het admissie-examen van de Kon. Mil. Akademie gaven zich aan 2 leerlingen der Ille kl. Een hunner mocht slagen, en werd geplaatst bij de Infanterie O.I. als No. 9; de andere werd afgewezen. Bijzondere klachten over het gedrag der leer lingen zijn niet voorgekomen. Slechts eene enkele maal zijn een paar leerlingen wegens plichtverznim voor de Commissie van Toezicht gedaagd en door haar berispt. Inrichting der Tengevolge van de vele mutatiën in het on- Lessen. derwijzend personeel in het afgeloopen jaar, zijn nog al veranderingen moeten gemaakt worden in de verdeeling der les-uren. Tot tweemalen toe zelfs eens na het vertrek van den Heer Hoetink en eens na het vertrek van den Heer Raveaud is eene nieuwe Tabel der Lessen moeten ingevoerd worden. Tijdelijk is ook in de Ye klasse één uur Staatsinrichting meer en één uur Staathuishoudkunde minder gegeven geworden. Yerder zijn voor sommige vakken de parallel-afdeelingen opgeheven, namelijk voor de Aardrijkskunde, het Fransch, het Boekhou den en het Schoonschrijven. Het streven van den Raad (zooals dit uit het bovengenoemde advies der Raads-commissie blijkt) is om gaandeweg de parallel-afdeelingen geheel af te schaffen, ten einde tot eene ge leidelijke inkrimping van het Leeraars-personeel te geraken. De wenschelijkheid van dezen maatregel bij het tegenwoordig kleinere getal der leerlingen 13 daargelatenmoet toch opgemerkt wordendat het doel moeielijk bereikbaar zal zijn, om de eenvoudige reden, dat het verkrijgen van de bevoegdheid tot het geven van Middelbaar On derwijs bezwaarlijker wordt, en dus personen, die meer dan ééne acte bezittenschaarscher in aantal worden. Combinatie van parallel- afdeelingen kan dus wel vermindering van les uren voor sommige Leeraren meêbrengen ver mindering van hun getal (één Leeraar \oor Wiskunde uitgenomen) zal er niet door verkre gen wordenen de vraag is dus gewettigd of die combinatie wij zeggen niet in het be lang der school maar in het belang der Gemeente zou zijn. Leermiddelen en De leermiddelen zijn onderhoudenen, waar gebouw. noodig, aangevuld. De gewone aankoopen van chemicaliën en glaswerk hebben plaats gehad alsmede de aanschaffing van een stel meetkun dige lichamen voor het teeken-onderwijs. Ook aan het gebouw zijn verschillende reparatiën verricht, als het op nieuw voegen van den achtergevelhet verven van de vóórdeur en het vervangen van de ijzeren ramen in het lokaal van kl. IIB> door houten. Mededeelingen. Als een verblijdend bericht mag de Com missie in dit Yerslag het feit constateerendat de Minister van Oorlog eindelijk gelijke rech ten aan de leerlingen der Hoogere Burgerscho len als aan die der Gymnasiën heeft toegekend. Bij Koninklijk Besluit van 14 September 1883 (Staatsblad No. 135) is het Reglement betref-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 56