eenstemmigheid, daar de eerste van de gele genheid, die de vacature-RAVEUAD aanbood gebruik wenschte te maken om gaandeweg tot' eene opheffing van de parallel-afdeelingen te komen. Het tegen-voorstel van de Raads-Com- missie Js daarop door den Raad in zijne zitting van 25 Juni aangenomen, en daarbij dus be sloten 1. Den Heer Balland voor één jaar op te dragen het geheele onderwijs in het Fransh, op eene toelage van f 400.—. 2. Den Heer Bolderman voor één jaar te be lasten met het onderwijs in het Boekhou den en de Handelswetenschappen en één uur Schoonschrijven, op eene toelage van f 400.-. 3. Den Heer Kat voor vast op te dragen liet geheele onderwijs in de Aardrijkskunde, en hem voor één jaar te belasten met één uur Schoonschrijven, en hem hiervoor toe te kennen eene traktementsverhooging van f 300.en eene toelage van f 100. 4" Een leeraar te benoemen voor één jaar in Staathuishoudkunde en Staatsinrichting aan de Hoogere Burgerschool en in de Staat huishoudkunde aan de Burger-Avondschool, op een traktement van f 600.— voor het eerste, en van f 200.— voor het laatste De regeling sub 1, 2 en 3 is met den nieu wen Cursus, 1 September 1883, in werking ge treden. Ter voldoening aan het sub. 4 bepaalde is de Heer von Baumhauer, Doctorandus in de Rechts- en Staatswetenschap, den 1 October voor één jaar benoemd tot Leeraar in de Staats wetenschappen. Deze is den 8 daaraanvolgende in functie getreden, terwijl de H.II. Wünder- lich en Hexny tot dien datum met het geven hunner lessen bereidwillig zijn voortgegaan. Al- zoo is in den onderwijzersnood voorzien gewor den doch slechts tot aan het einde van den loopenden Cursus 1883/84. Aan het einde daarvan zullen nieuwe maatregelen genomen moeten wordenopdat het onderwijs ook in het vervolg regelmatig zal kunnen gegeven worden. Den 1 Maart werd een opleidingscursus voor Hulponderwijzers in deze Gemeente geopend. De lokalen en hulpmiddelen van de Hoogere Burgerschool, voor zoover de/.e bij dien Cursus uoodig geoordeeld werden, zijn door het Dugc- 1 ijkscli Bestuur ter beschikking gesteld, en verder daarbij als Leeraren benoemd de II.II. Goudsmit, Snijders, Kat en Vleemixg van de Hoogere Burgeischool, eu de JLeer Gleuxs, Leeraar der Burger-Avondschool. Door de Commissie van Toezicht is een ver lof van ééne week toegestaan am den Leeraar Brants, bij gelegenheid van diens huwelijk. Daarentegen is het geweigerd geworden aan den Directeur, die door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken uitgenoodigd was als Ge committeerde der Regeering op te treden bij de eind-examens der Gymnasia te Nijmegen 's Hertogenbosch en Maastricht. Deze weigering berustte op een vroeger door de Commissie ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 52