ilc Kerstvacantie op verdienstelijke wijze van zijne taak heeft gekweten. Ons verzoek om de tractementen van enkele leeraren dienaar het ons voorkwamvooral in vergelijking met de tractementen die elders plegen gegeven te wordente laag bezoldigd worden, werd, doch slechts ten deele door UEd. Achtb. ingewilligd, door het tractement van den Heer Slothouber met f 200 te verhoogen. Over het algemeen gaven gedrag en ijver der leerlin gen ons redenen tot tevredenheid. Orde en tucht wer- behoorlijk gehandhaafd, zonder dat onze tusschenkomst behoefde ingeroepen te worden. De voorhanden leermiddelen bevinden zich in goeden toestand en worden zooveel noodig allengs door aanschaf fing van nieuwe vermeerderd en verbeterd. Het gebouw blijkt voortdurend goed te beantwoorden aan zijne bestemming. Er wordt echter geklaagd dat men in eenige lokalen veel hinder heeft van tocht. In alle lokalen werden gastoestellen aangebrachtwaar door in de late namiddag- of vroege morgenuren gedu rende de donkere dagen voor en na Kerstmis het noodige licht bij de lessen kan verkregen worden. Aan Dr. Brants werd de Doceutenkamer afgestaan voor het houden van een Cursus in de botanie voor Dames en aan Dr. Ball and voor een dergelijken Cursus in de fransche letterkuude. Curatoren van het Gymnasium te Zutphen T. K. M. von BAUMHAUER, Pres. M. MACKAY, Secr, Bijlage 33. VERSLAG over den toestand van het onderwijs op de Inrichtingen van Middelbaar Onderwijs te Zut phen, gedurende het jaar 1883. De Commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs te Zutphen, heeft de eer hierbij haar gewoon jaarlijksch Verslag, ingevolge Art. 29 der Verordening op de regeling van het Middelbaar Onderwijs binnen deze Gemeente aan den Gemeenteraad in te dienen. I. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Onderwijzend In het afgeloopen jaar hebben weder ver- Personeel. scheidene veranderingen in het personeel der Leeraren plaats gehad. Zooals reeds in het vorige Verslag is medegedeeld, had de Heer Hoetink eervol ontslag uit zijne betrekking bekomen bij Raadsbesluit van 18 December 1882. Dit ontslag is ingegaan met 1 Februari daaraanvolgende, en aangezien op de gedaue oproeping geene sollicitanten voor het geheel der betrekking zich hadden aangemeld, werd eene tijdelijke regeling getroffen om in de va-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 50