Sö hoofdstuk XIII. Inrigtingenin verband staande met de uitoefening van Handel en andere Bedrijven. a. Middelen van vervoer te water. In de bestaande Stoombootdienst is geene verandering gekomen. Drie Stoombootdiensten, waarvan de ondernemers laer domicilie hebben, zijn iu deze Gemeente gevestigd, n.h C. de Gruijter, Passagiers- en Goederenboot, genaamd „Jhr. H. A. D. Coenentusschen Zutphon en Am sterdam R. A. Hissink Wzn. en H. D. Mispelblom Beijer, Goederen en Yeeboot, genaamd „Zeelandia," tusschen Zutphen en Schiedam, enz. J. en E. de Haas, Goederen- en Yeeboot, genaamd Stad Zutphen," tusschen Zutphen en Schiedam. Bijzonderheden vallen hieromtrent niet mede te deelen. b. Middelen van vervoer te lande. In de middelen van vervoer te lande, kwam voor zoover ons bekend geworden is, geene verandering. Yan de bij Uw besluit van 6/20 November 1882 ver leende concessiën aan de Heeren II. D. Simon te Brum- men en Mr. A. Niland te 's Hage tot aanleg en exploi- tie van Tramwegen, is geen gebruik gemaakt. Aangaande het vervoer van reizigers en goederen over de Spoorwegen zijn geen opmerkingen te maken. 81 Algemeen wordt voor den handel van Spoorwegen ge bruik gemaakt. Met de Graafschap wordt alsnog ge deeltelijk de gemeenschap door vrachtwagens onderhou den, alhoewel zulks gaandeweg afneemt. Agentschappen der Nederlandsche Bank zijn hier niet gevestigd. De Heeren D. Evekink en Zn., Kassiers en Commis sionairs in Effecten alhier, zijn Correspondenten van de Nederlandsche Bank. Hier bestaan twee Verzekerings-Maatschappijenals: De Zutphensche Brandassurantie-Maatschappijen de Maatschappij tegen Brandschade, „de Nederlanden." Voorts een aantal agents«happen van brand- en le vensverzekering-maatschappijen en commissionairs in ef fecten. c. Commission voor het examineren van varenslie den, voor landverhuizers, voor de Rijnvaart, enz. zijn hier niet gevestigd. d. Broodzetting. De broodzetting is in deze Gemeente sedert 1855 af geschaft en blijkt zeer goed gemist te kunnen worden. Zutphen, den 1 April 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. A. D. COENEN. De Secretaris J. E. de VOOGT GNz. 6

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 42