74 brieken is in 1883 geene verandering gekomen. Omtrent de invoering van nieuwe werktuigen is ons niets bekend. Wij laten hier volgen een staat van de in deze Ge meente in gebruik zijnde Stoomtuigen en Stoomketels op 31 December 1883. In het afgeloopen jaar werden de volgende concession verleend: aan L. J. Dormits, tot oprigting eener slagerij aan M. de Winter, tot oprigting eener slagtplaats aan A. Snatager, tot oprigting eener broodbakkerij; 75 aan A. G. Wijers en Zn., tot uitbreiding van een ketel huis en het plaatsen daarin van een grooteren stoomketel aan J. J. Helmich, tot oprigting eener smederij; aan P. Broere, tot oprigting eener droogkamer in zijne sigarenfabriek aan Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis, tot vergrooting van het bestaande ketelhuis en plaat sing daarin van een tweeden stoomketel; aan G. M. Hilberstot oprigting een suikerbakkerij aan A. F. Derksen, tot oprigting eener pottenbakkerij; aan E. van Genderingen, tot oprigting eener droogka mer voor sigaren; aan S. J. Vies, tot oprigting eener bewaarplaats van lompen, beenderen en gedroogde huiden; aan J. H. Overmulder, tot berging van een vat petro leum in zijn woonhuis; aan de Zutphensche Melkinrigtingtot oprigting eener Melkinrigting door stoomwerktuigen gedreven; aan J. van Eijkel, tot oprigting eener koper- en blik slagerij en aan G. W. Velders, tot plaatsen van een gaskracht ma chine en oprigting eener droogkamer in zijne ta- tabaksfabriek. Bij het einde des jaars bestonden hier 107 inrigtin- gen, waar krachtens vergunning sterke drank in het klein wordt verkocht. Wegens vergunningsregt heeft de gemeente f 4120,ontvangen. Nieuwe vergunningen tot verkoop van sterken drank zijn niet verleend geworden. Tentoonstellingen van fabrieksnijverheid werden niet gehouden. NAMEN der Eigenaren. Aard der Fabriek. D. L. van Elk. G. J. M. Oudenampsen Jr. Maatschappij tot Explot. van Staats-Spoorwegen Firma I). Albers Gemeente Zutphen Idem. idem. J. Lenderink A. G. Wijers C. D. Muijderman G. H. Kelderman C. Schillemans J. Dop Firma T. v. Zadelhoff Zn. O. en N. Gasthuis F. H. Heukelman Firma Schultz J. J. Mispelblom Beijer en Zn. H. L. Ketjen en E. van Roekei Jr J. P. Hasselo en Zn. E. Wijers Zutphensclie Melk-in richting G. W. Yelders Stoommeelfabriek en grutter ij Idem idem Stoom-zeepziederij Exhauster in de Gasfabriek Locomobile tot droogmaking van landerijen Stoomketels in de kleerblekerij Stoomhoutzaagmolen Tabakskerverij en droogerij Stoomkoren, run en lijnmeel- malerij Stoomboekdrukkerij Stoomvleeschrookerij Idem Verwarming van localen Stoomolie en lijnmolen Stoomhoutzagerij Stoomtuig tot spoeling v. flèsschen Stoomhoutzaagmolen. Steenfabriek Stoomtabakskerverij Melkinrichting door stoomge- drevenI Gaskrachtmachine en droogkamerj

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 39