64 De Vereeniging van den H. Vincentius van Pauloon dersteunde doorloopend 11 hoofden van huisgezinnen en geene eenloopende personen; gedurende den winter, of nu en dan, 12 hoofden van huisgezinnen. De ontvangsten beliepen f 172,40j. De uitgaven- 349,86] Het Gebroeders Bakkers Weeshuistelde 28 kinderen als verpleegden, waarvoor tot een bedrag van f 8727,63] werd uitgegeven. Volgens de verslagen over 1882 ondersteunde de Kraamvrouivenvereeniging 38 kraamvrouwen. De ontvangsten waren f 546,45 De uitgaven- 497,33] De Protestansche Werkinrigting verschafte over het boekjaar 1882/1883 aan 74 gezinnen 27,529 Kilo ruw touw tot verwerking in breeuwwerk, waarvoor als werk loon in geld voor eene waarde van f 1329,42 werd uit gegeven. Nog ontvingen zij, die ongeschikt waren om te wer ken, ter ondersteuning, voor een waarde van f 650,44 aan brood en turf. Algemeen Overzigt. Door de onderscheidene Besturen der Instellingen van Weldadigheid in deze Gemeente is in 't afgeloopen jaar weder voldaan aan de bepalingen der wet tot regeling van het Armbestuur, terwijl zij, voor zooveel zulks van hen kon gevorderd worden, de vei langde inlichtingen hebben verstrekt en gevolg gegeven aan de ontvangen aanschrijvingen. De verschillende Diaconie-besturen hebben zich zooveel 65 in hun vermogen lag het lot aangetrokken van de per sonen die tot hunne administratie behoordenen bleven zoodoende voorzien in de behoeften van hen, die door ouderdom of gebreken daartoe zelve niet instaat waren. Wij laten hier een resumé volgen van die bij ons in gekomen verslagen, welke iets meldenswaard bevatten. 1. Aangaande de Sint Anthony Groote Broederschap. Aan de gebouwen zijnbehalve het gewoon onderhoud, in 't afgeloopen jaar de volgende werken uitgevoerd Op de bouwplaatsen Gotink en Aalderink zijn de da ken voor het grootste gedeelte van nieuw riet voorzien en de kelders waterdigt gemaakt. Op het Ruitershofje is de goot aan den voorgevel ge heel vernieuwd, de daken geheel nagezien, aangestreken en het gebouw met bijgebouwen van buiten geverwd. Yoorts zijn de 4 opengekomen woningen mot portalen gerepareerd, schoongemaakt en geverwd, vóór dat de zelve betrokken zijn, evenzoo de woning aan den Ar- menhagen. Aan de landerijen zjjn geen werkzaamheden van be lang uitgevoerd. 2. Aangaande het Burgerweeshuis. Gedurende het jaar 1883 is buiten het gesticht aan 31 weezen en halve weezen f 100,aan 4 idem f 75,en aan 17 idem f 50,als tegemoetkoming uitgereikt. De in het gesticht aanwezige kinderen genieten onder wijs op de Iloogere Burgerschool, Burgeravond- en Am bachtschool op de openbare scholen A en Dde Nor maalschool voor onderwijzers en de Muziekschool alhier. 5

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 34