58 sium is door het Collegie van Curatoren een verslag op gemaakt, waaraan hierachter als bijlage C. een plaats is gegeven. Wij verwijzen Uwe vergadering naar dat stuk en ver melden hier nog het volgende: Op 1 September 1883 werd het Gymnasium bezocht door 80 leerlingen. De toestand van het onderwijs is goed. Het materieel en hulpmiddelen voor het onderwijs ver- keeren in goeden staat. De kosten voor het Ilooger Onderwijs bedroegen f 20850,60.]; daarentegen werd aan Rijkssubsidie 8622, en aan schoolgelden f 5255,— ontvangen. Het Gymnasium is gevesrig 1 in het d larvoor bestemde gebouw op het 's Gravenhof', hetwelk in 1882 is voltooid. Dit gebouw munt uit door zijne doelmatige inrigting en mag met regt een sieraad van deze Gemeente ge noemd worden. Algemeens beschouwingen. Het onderwijzend personeel aan de verschillende inrig- tingen van onderwijs alhier, vervulde over 't algemeen hunne dikwerf moeijelijke taak mot ijver en bekwaamheid. De Commission van toezigt op 't Ouderwijs alsmede 't Collegie van Curatoren van 't Gymnasium hebben weder in 't afgeloopen jaar een naauwkeurig toozigt op het aan hunne zorg toevertrouwde onderwijs gehoudenen zich beijverd den bloei van het onderwijs naar vermogen tc behartigen. Zij hebben zorg gedragen, dat de verorde ningen op het onderwijs werden nageleefd, en Burge meester en Wethouders steeds de verlangde inlichtingen verstrekt. 59 VIII. Kunsten en Wetenschappen. I)e Muziekschool geniet een subsidie van f 2500, voorts werd voor huur en onderhoud van localen en meubelen, vuur en licht door de gemeente f 563,11 uitgegeven. Het Bestuur dezer school is opgedragen aan eene Com missie van zeven leden door den Gemeenteraad te benoe men. Aan het hoofd der school staat een leeraar met den titel van Directeur. Het onderwijs wordt gegeven door den Directeur en drie leeraren. Zij mogen binnen de gemeente geen privaatles geven dan aan leerlingen der school en bui ten do gemeente alleen met goedvinden der Commissie. Zij mogen noch Directeur, noch Kapelmeester zijn van eenige muziekvereenigingnoch daarin werkzaam zijn dan met toestemming der Commissie. Elke leerling ontvangt minstens tweemaal 's weeks ge durende een uur onderwijs. Hiervan is uitgezonderd het onderwijs in de theorie der muziek, hetwelk slechts éémaal 's weeks aan iederen leerling wordt gegeven. Op de school worden geene leerlingen beneden de 8 jaar toegelaten. Aan leerlingen die voor het onderwijs ongeschikt zijn, kan op voordragt van den Directeur door de Commissie het verder bijwonen der lessen worden ontzegd. De kosten van aanschaffing van strijk- en blaasinstru menten en muziek zijn voor rekening van den leerling. Onvermogende jongelieden, die aanleg voor de muziek bezittenkunnen kosteloos onderwijs genieten en tevens gratis een gewaarmerkt strijk- of blaas-instrumentzoo-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 31