56 van den Wethouder C. Storm Buysing besloten de Werk- school af te scheiden van het Middelbaar Onderwijs en ie plaatsen onder toezigt eener afzonderlijke Commisie. Eene Commissie bestaande uit de Heeren H. Revel- man Czn., J. G. KlaassenJhr. Mr. H. B. van Tets en Mr. R. A. Fockema, onder Voorzitterschap van den Heer C. Storm Buysing, werd door den Yoorzitter benoemd om zich te belastent met eene regeling voor de Werk- school. V. Klinische scholen, zijn alhier niet aanwezig. VI. Verdere scholen van bijzonderen aard en strekking. Onder de leiding van den Heer J. A. Vrugtman be staan in deze gemeente de navolgende Zangscholen: 1. De Burger-Zangschool met 64 jongens en 89 meisje5. 2. Eene Volks-Zangschool met 193 mannelijke en 83 vrouwelijke leerlingen. Yoorts wordt door den Heer Vrugtman onderwijs in het zingen gegeven aan 98 volwassenen, n.l. 57 manne lijke en 41 vrouwelijke leerlingen. Het onderwijs aan de 98 volwassenen werd door meer genoemden Heer gratis gegeven. Op de Gymnastiekschool werd door één leeraar en één hulpleeraar aan 312 mannelijke en 196 vrouwelijke leerlingen onderwijs gegeven. Aan het klassikaal onderwijs namen deel 69 jongens en 54 meisjes. Het aantal leerlingen, dat onderwijs genoot, bedroeg: op de Hoogere Burgerschool 55op de Burgeravondschool 62 en op het Gymnasium 35, terwijl dit onderwijs aan 57 20 jongens en 15 meisjes van de Normaalschool werd gegeven Van dat onderwijs werd tevens gebruik gemaakt door nog 94 meisjes van school A en door 37 jongens en 33 meisjes van school D. Het onderwijs voldeed aan de gestelde eischen. Tevens bestaat in deze Gemeente eene Yereeniging ter beoefening der praktische Gymnastiek, genaamd: „Olympia." Deze vereeniging telt 2 eereleden, 25 be gunstigers en 34 werkende leden, en geeft jaarlijks eene openbare uitvoering. De kosten van onderwijs in de Gymnastiek bedroegen f 1461,07 terwijl aan schoolgelden f 760,werd ont vangen. Zwemscholen. Onderwijs in het zwemmen wordt gege ven aan een der badhuizen der Gemeente, waaraan een zwembassin is verbonden. In het afgeloopen saisoen werden afgegeven: 184 abonnementen voor zwemmen of baden en 46 dozijn kaartjes voor baden terwijl bovendien door 648 personen van de baden werd gebruik gemaakt tegen contante betaling. VII. Gymnasium. Getal onderwijzers en leerlingen. 1 Rector. 1 Conrector. 11 Leeraren. 1 Gymnastiek-onderwijzer. 1 Claviger. Over den toestand van het onderwijs op het Gymna-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 30