44 worden aan onvoorzigtigheid van den zoon des bewoners, die met licht op den zolder is geweest. De twee helen de perceelen waren tegen brandschade verzekerd, even wel het huis alwaar de brand ontstaan is, niet. Persoonlijke diensten, waartoe de inwoners ter hand having der openbare orde in het algemeen belang kun nen worden opgeroepenzijn niet noodig geweest. De straatverlichting geschiedde, evenals reeds verschei dene jaren, door Gas uit de Gemeente-Gasfabriek. HOOFDSTUK YII. Nationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der gemeente in de ligting33 Ingeschreven in de gemeente, waarnaar het aan deel is berekend123 Ingelijfden bij de landmilitie33 Ingelijfden bij de zeemilitie b. Schutterij. Werkelijke sterkte der Schutterij in de Gemeente: Actief273 Reserve292 Te zamen 565 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd 273 45 Sterkte van den eersten ban der Schutterij. 237 275 Te zamen .512 Hoewel niet direct tot ons verslag behoorende kunnen wij niet nalaten met een enkel woord melding te maken van het overlijden van den Majoor-Kommandant der dienstdoende Schutterij, den Heer A. Yerweij. De Schutterij verloor in hem een verdienstelijk Kom- mandant, die zich veel tijd en moeite getroostte in 't belang der Schutterij. In zijne plaats is tot Majoor-Kommandant benoemd de Heer C. C. Brunings, Kapitein van de Artillerie-Kom- pagnie der Schutterij. Twee vereenigingen zijn alhier aanwezig tot oefening in de Wapenhandel, n.l. 1. „Neêrlands Koning," Koninklijk Scherpschutters Genootschap, hetwelk circa 70 leden telt; 2. „St. Hubert," Scherpschutters Genootschap (Afd. Nederl. Weerbaarheidsbond), hetwelk 48 leden telt. De oefeningen, welke in het vorige jaar geregeld en op gewone wijze hebben plaats gehad, werden gehouden aan den Laotsten Stuiver, gemeente Gorssel. Actief Reserve

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 24